Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Dla mnie reprezentacja to już zamknięty rozdział

Dawid Murek: Dla mnie reprezentacja to już zamknięty rozdział

fot. archiwum

- Mecze kadry oglądam tylko w telewizji. A ile lat jeszcze pogram? Mam nadzieję, że kilka. Jakieś dwa, może trzy. Jeśli Bozia da zdrowie, to powinno się udać - mówi Dawid Murek, który nie ukrywa, że z Polski już nie wyjedzie, a reprezentacja to już przeszłość.

W AZS-ie występuję już siódmy sezon. W lipcu skończę 34 lata, więc muszę pomału myśleć o rozstaniu się z ligową siatkówką. Starzy przyjaciele czasem pytają mnie, czy nie zdecyduję się wykonać ostatnich odbić w Międzyrzeczu. Na razie odpowiadam im dyplomatycznie: nigdy nie mów nigdy. Zobaczymy, co przyniesie życie – mówi przyjmujący Tytana AZS Częstochowa, Dawid Murek. Wielu kibiców bało się, że groźna kontuzja, której doznał były już reprezentant Polski w tym sezonie może zakończyć jego karierę. Murek jednak wrócił na boisko i imponuje formą. – Cieszę się, że wróciłem do sportu i nadal mogę się bawić siatkówką. Noga już nie puchnie, choć cały czas boli. To był zbyt poważny uraz, by nie pozostał po nim żaden ślad. Gdy wróciłem do treningów, miałem duże obciążenie psychiczne. Ale szybko udało mi się zapomnieć o wszystkich obawach. Dziś normalnie biegam i skaczę, dzięki czemu mogę się koncentrować wyłącznie na graniu – mówi.

Klub, w którym Dawid Murek zaczynał swoją siatkarską karierę, wycofał się w tym sezonie z rozgrywek I ligi i najprawdopodobniej grozi mu likwidacja. – W kryzysowej sytuacji najwięcej zależy zawsze od działaczy i zawodników, czyli od postawy drużyny. Gdybym otrzymał zaproszenie do mediacji, na pewno bym je przyjął. W Międzyrzeczu nie ma ważniejszego sportu niż siatkówka. I należało zrobić wszystko, by nie zmarnować 20-letniej tradycji występowania w centralnych ligach. Skoro jednak z kryzysem nie potrafiło sobie poradzić tamtejsze środowisko, to pewno i ja niewiele bym zmienił… – mówi Dawid Murek o sytuacji międzyrzeckiego Orła.

Cały wywiad Roberta Gorbata w Gazecie Lubuskiejźródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved