Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

9. kolejka włoskiej Serie A siatkarek

fot. archiwum

9. kolejka żeńskiej Serie A nie przyniosła wielkich emocji, choć nie obyło się bez zaskakujących rozstrzygnięć. W Bergamo Foppapedretti wygrało (za) łatwo z Asystelem a wicemistrzynie Włoch pokonały na swoim parkiecie niedawnego lidera z Arsizio.

W pierwszym spotkaniu Florens Castellana nadspodziewanie łatwo przegrała u siebie z ekipą z Urbino, nie zdobywając nawet seta. W zespole trenera Radogny zawiodły wszystkie zawodniczki oprócz Ravetty, która ratowała honor miejscowych zdobywając 16 punktów. W drużynie gości jak zwykle nie zawiodła Litwinka Petrauskaite, która zdobyła 19 „oczek", dzielnie wspomagana przez Di Iulio (12).

Florens Castellana Grotte – Chateau d’Ax Urbino Volley 0:3
(21:25, 18:25, 19:25)

W kolejnym meczu zawodniczki Piacenzy podejmowały u siebie outsidera z Pavii i nie miały problemu ze zwycięstwem, wygrywając przekonująco w każdej partii. Trener Chiappafrddo mógł być zwłaszcza dumny z występu Scarabelli i Brussy, które zdobyły odpowiednio 14 i 15 punktów. Po stronie przyjezdnych żadna z siatkarek nie przekroczyła bariery 10 punktów a trener Milano dokonał w trakcie meczu aż pięciu zmian w wyjściowym składzie, nie wyłączając swojej libero.Rebecchi Nordmeccanica Piacenza – Riso Scotti Pavia 3:0
(25:18, 25:18, 25:16)

Pojedynek w Pesaro także nie przyniósł wielkich emocji. Mistrzynie Italii wygrały 3:0 i to beż swojej podstawowej środkowej Guiggi, którą zastępowała Olivotto. W zespole gospodyń królowały jednak skrzydłowe, bo trio Flier-Hooker-Usic zdobyło łącznie 45 punktów czyli prawie 2/3 wszystkich wygranych przez swoją drużynę. W ekipie Modeny, mimo wszystko, na wyróżnienie zasłużyły aż cztery zawodniczki. Najwięcej punktów, co powoli staje się tradycją, uzbierała Teresa Matuskova, jednak tym razem wspierały ją także Bacchi i Secolo (obie po 10 „oczek") i Eric, która punktowała 9 razy.

Scavolini Pesaro – LIU-JO Volley Modena 3:0
(25:20, 25:21, 25:19)

Po ostatnich występach chyba więcej można było oczekiwać po meczu w Bergamo od siatkarek z Novary. Podopieczne trenera Caprary nie zagrały jednak na 100% możliwości a przynajmniej skutecznie uniemożliwiły im to zawodniczki Foppa. Mimo, że w zespole gospodyń po raz kolejny nie błyszczała Ortolani, to ciężar gry wzięła na siebie Francesca Piccinini, punktując 14 razy. Ponadto, miejscowym udało się wyłączyć z gry bombardierkę Asystelu, Chorwatkę Barun, która uzbierała, co prawda, 11 „oczek" ale przyzwyczaiła już w tym sezonie do dużo lepszej gry. Atak gości spoczywał więc głównie na barkach Horvath i Barcellini, jednak tylko ta pierwsza może zaliczyć to spotkanie do udanych, jako, że zdobyła 14 punktów.

Norda Fopapedretti Bergamo – Asystel Volley Novara 3:0
(25:23, 25:21, 25:17)

W przedostatnim meczu wicemistrzynie Italii podejmowały Yamamay i po zaciętym spotkaniu wygrały 3:2. Gospodynie po raz kolejny wystąpiły bez liderki Aguero, choć naturalizowana Kubanka pojawiła się już w kwadracie rezerwowych. Jej nieobecność świetnie wykorzystuje Hodge, która zdobyła w tym pojedynku aż 33 punkty. Dzielnie sekundowały jej inne liderki Viila Cortese czyli Cruz i Anzanello, dokładając, odpowiednio, 20 i 14 „oczek". W drużynie gości prym wiodły niezmordowane Czeszki Havlickova i Havelkova oraz Mejiners, choć grzechem byłoby nie wspomnieć o środkowych Campanari i Crisanti, które tez dały się we znaki miejscowym.

MC-Carnaghi Villa Cortese – Yamamay Busto Arsizio 3:2
(20:25, 26:28, 25:23, 21:25, 15:11)

Mecz między Desparem Perugia a Spes Conegliano zostanie rozegrany dziś wieczorem.

Zobacz również:
Wyniki 9. kolejki oraz tabela włoskiej Serie A kobiet

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved