Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Silesia wygrywa za trzy punkty w I i II lidze

Silesia wygrywa za trzy punkty w I i II lidze

W minioną sobotę zawodniczki Silesii Volley w I jak i II lidze solidarnie zdobyły po 3 punkty. W I lidze pokonując SMS Sosnowiec 3:0, natomiast w II - zwyciężając GS UKS Krzanowice 3:1. Silesia Volley I  zajmuje 4. pozycję tracąc do liderek tylko 3 punkty.

W sobotnie popołudnie na parkiet w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach wybiegły gospodynie oraz uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Zawodniczki SMS to reprezentantki Polski w kategorii juniorek i kadetek. Uważane są w lidze za zespół nieobliczalny co częściowo znalazło potwierdzenie podczas meczu. W pierwszych dwóch setach dominacja podopiecznych Sebastiana Michalaka i Doroty Kondyjowskiej nie podlegała dyskusji i sety zakończyły się zwycięstwem do 14 i 15.

W trzecim secie zawodniczki SMS uzyskały dwupunktową przewagę i dopiero w samej końcówce doświadczenie gospodyń wzięło górę nad młodością i set zakończył się wynikiem 25:23 a cały mecz 3:0. Po tym spotkaniu Silesia Volley umocniła się na czwartej lokacie w tabeli tracąc do lidera tylko trzy punkty. Mecz z wiceliderem PTPS Piła już w następną sobotę 5 stycznia w Mysłowicach.

Silesia Volley I – SMS PZPS Sosnowiec 3:0
(25:14, 25:15, 25:23)

Silesia Volley I: Wysocka, Ordak, Kandora, Bojdak, Furtak, Olszówka, Wojtowicz (libero) oraz Bekier

Zawodniczki Silesii Volley II rozgrywające swoje mecze w Chorzowie podejmowały zespół GS UKS Krzanowice. Przypomnijmy, że obydwa zespoły składają się w dużej mierze z juniorek, które w miniony weekend rywalizowały w Mistrzostwach Śląska. Silesia Volley pokonała zespół z Krzanowic 3:0 i przed meczem drugiej ligi trener Rafał Kalinowski spodziewał się, że rywalki przyjadą do Chorzowa pałając chęcią rewanżu.

Pierwszy set zakończył się wygraną rywalek do 22 punktów. Jednak w kolejnych setach zwycięstwo gospodyń nie podlegało dyskusji. Wyniki do 20, 16 i 17 mówią same za siebie. Po tym spotkaniu Silesia Volley II umocniła się w środkowej strefie tabeli tracąc do czwartego zespołu Sokół 43 Katowice tylko 3 punkty. Mecz pomiędzy tymi zespołami już w następnej kolejce w Katowicach-Szopienicach.

*Autorem obu relacji jest Leszek Ligęza (m-ce24.pl)

Silesia Volley II – GS UKS Krzanowice 3:1
(22:25, 25:20, 25:16, 25:17)

Silesia Volley II: Komisarczyk, Adamska, Kołodziej, Ząbek, Gałek, Andrysiak, Lux (libero) oraz Wardęga, Pfeifer i Szajer