Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Siedlce wygrywają po tie-breaku

II liga M: Siedlce wygrywają po tie-breaku

KPS po raz kolejny podszedł do meczu w osłabionym składzie. Tym razem do grona kontuzjowanych dołączył Mateusz Majcherek. Siedlczanie, mimo przeciwności losu dzielnie stawili czoła Bzurze Ozorków i pokonali w stosunku 3:2.

KPS ma już zapewnione miejsce w rundzie play-off, nie chce jednak zawieść swoich kibiców, stara się więc walczyć do samego końca. Pojedynek z Bzurą zapowiadał się nieciekawie. Siedlczanie mają ostatnio tendencję do przegrywania spotkań z zespołami z dolnej części tabeli. Do tego brak połowy podstawowych zawodników i długa podróż działały zdecydowanie na niekorzyść przyjezdnych. KPS jednak podszedł poważnie do meczu i od początku wziął się za zdobywanie punktów. Najmocniejszą stroną siedlczan była zagrywka i skuteczny blok. Dzięki tym elementom gry z łatwością zwyciężyli dwa pierwsze sety. Spadek czujności w trzeciej odsłonie wykorzystali gospodarze, którzy z każdym zdobytym punktem nakręcali się coraz bardziej. Silna zagrywka w osłabioną linię przyjęcia utrudniała siedlczanom przeprowadzenie bezbłędnej akcji. Uderzenia Bzury ze skrzydeł zaczęły obijać ręce lub lądować w polu gości. Trenerzy KPS rotowali składem, aby zalepić dziurę w przyjęciu, sytuacja jednak zbytnio się nie polepszała a drużyny nim się obejrzały rywalizowały już w tie-breaku.

Piąty set był próbą sił nie tylko fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych zawodników obu zespołów. Przy zmianie stron jednym oczkiem prowadziła Bzura. Po przerwie KPS pogrążał się coraz bardziej, a stosunek 13:9 przemawiał zdecydowanie na korzyść ozorkowian. Siedlczanie jednak twardo dążyli do tego, by postawić kropkę nad i. Gdy na zagrywkę wszedł Pruski, KPS rozpoczął swoją złotą serię. Szybujące serwisy punktowały na korzyść siedlczan, a ich czujność na dziewiątym metrze doprowadzała do skutecznych kontr. W emocjonującej końcówce przyjezdni zdobyli 6 oczek z rzędu, tym samym wydzierając Bzurze zwycięstwo z gardła. KPS jeszcze bardziej umocnił się na pozycji lidera i brakuje mu już zaledwie 2 punktów, by nikt nie był w stanie zająć jego miejsca.

Przed KPS-em już tylko dwa mecze do zakończenia rundy zasadniczej. Najbliższy pojedynek rozegrają w Siedlcach z AZS UWM II Olsztyn a kolejny w Warszawie z miejscowym AZS UW.

Bzura Ozorków – KPS Siedlce 2:3
(21:25, 21:25, 25:19, 25:21, 13:15)

KPS Siedlce: Krzaczek, Ranecki, Rejowski, Śliwa, Jesień, Fryszkowski, Szaruga (libero) oraz Pruski, Całka i Krzywiecki