Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Łatwe zwycięstwo Campera

II liga M: Łatwe zwycięstwo Campera

Po porażce w ubiegłym tygodniu z Siedlcami, siatkarze Campera Wyszków chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością. Podopieczni Piotra Szulca w efektownym stylu pokonali u siebie Wilgę Garwolin 3:0 i nadal utrzymują drugą lokatę w tabeli 3 grupy II ligi.

Pierwsza partia zaczęła się od potężnych serwisów siatkarzy Campera, przyjmujący ekipy z Garwolina byli bezradni. Gospodarze weszli świetnie w spotkanie prowadząc 6:0, natychmiast reagowali trenerzy Wilgi prosząc o czas. Po przerwie przyjezdni zabrali się do odrabiania strat, jednak ich zapędy przystopował Rafał Sędek. Który pojedynczym blokiem zatrzymał Doriana Poinca (11:4). Camper systematycznie powiększał przewagę, a trener Wilgi ratował się zmianami. W miejsce Tomasza Rosłańca wszedł Maksymilian Kozłowski. Gospodarze byli skuteczni aż do bólu, wykorzystując każdą nadażającą się okazję, aby doprowadzić do końca seta. Premierową odsłonę zakończył Piotr Świerżewski, atakując z przechodzącej piłki, 25:12 dla Campera.

Set numer dwa miał bardziej wyrównany przebieg. Obie ekipy walczyły punkt za punkt. Po asowej zagrywce Barnaby Grzeleckiego, który w poprzednim sezonie występował w barwach wyszkowskiego zespołu, był remis 14:14. Kolejny serwis sprawił wiele problemów ekipie z Wyszkowa. Co skrzętnie wykorzystali przyjezdni i wyszli na prowadzenie 15:14. Wtedy to o czas poprosił trener Piotr Szulc. W drużynie Campera szwankowało przyjęcie, Piotr Szulc desygnował do gry Dominika Zalewskiego. Zastąpił on Macieja Alancewicz, zmiana nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, a goście z Garwolina stale zwiększali przewagę. Przy stanie 20:18 dla gości, coś w ich grze stanęło. Zaczęli popełniać niewymuszone błędy i tym samym znowu mieliśmy remis 20:20. W kolejnej akcji górą okazali się gospodarze, którzy znaleźli dziś patent na blokowanie Doriana Poinca, 21:20 dla Campera. Presji wyniku nie wytrzymali zawodnicy Garwolina, w siatkę zaatakował Piotr Pierzchalski i było już 23:20 dla Campera. Ostatni głos w tej partii należał do Macieja Alancewicz,który zakończył seta asem 25:21 dla gospodarzy.

Kolejna odsłona była niewątpliwie najciekawsza w całym spotkaniu. Na początku lekką przewagę uzyskał Camper dzięki punktowej zagrywce Sędka. Potem pojedynczym blokiem popisał się Daniel Saczko i było 5:3 dla Campera. Wydawało się, że nic już nie może zagrozić wyszkowianom, kiedy po ataku Przemysława Gniewka o czas poprosili goście. Przerwa na żądanie podziała mobilizująco na siatkarzy Wilgi, doprowadzili do remisu po 14 i postawili twarde warunki miejscowym. Receptą na zwycięstwo w końcówce okazał się blok, znowu wyszkowianom udało powstrzymać się Poinca. 22 punkt Camperowi dał Sędek swoją skuteczną kiwką. Ale goście nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Gospodarze myśleli, że meczu już jest wygrany. Wtedy Wilga jeszcze próbowała ratować seta, po asie serwisowym było tylko 24:23 dla Campera. Do remisu doprowadzić zawodnikom z Garwolina się nie udało, mecz zakończył się autowym serwisem Wilgi. Ostatnia partia 25:23 dla Campera oraz całe spotkanie 3:0 dla ekipy z Wyszkowa.

Dobre spotkanie w szeregach gospodarzy rozegrali środkowi Maciej Główczyński i Piotr Świerżewski oraz libero Tomasz Knasiecki. Na wyróżnienie w ekipie Wilgi zasługuję były zawodnik Campera Barnaba Grzelecki, który prezentował się najlepiej spośród gości. Siatkarze z Wyszkowa zrehabilitowali się za porażkę na wyjeździe z KPS Siedlce, natomiast Wilga Garwolin przegrała już drugi ligowy mecz z rzędu. Wyszkowianie zajmują drugą lokatę w tabeli, siatkarze Wilgi Garwolin plasują się na siódmym miejscu. Teraz ekipę Campera czeka mecz z sąsiadującym w tabeli zespołem MOS Wola Warszawa. Wilga podejmie na własnym terenie graczy z Ozorkowa.

Camper Wyszków – GTS Wilga Garwolin 3:0
(25:12, 25:21, 25:23)

Camper: Sędek, Alancewicz, Saczko, Główczyński,Świerżewski, Gniewek, Knasiecki (libero) oraz Kruk i Zalewski
GTS: Pierzchalski, Żuber, Postek, Poinc, Sokołowski, Rosłaniec, Wykowski (libero) oraz Kozłowski, Grzelecki, Górecki i Żyłkowski