Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: PTPS Piła wygrał ze Spartą dopiero po tie-breaku

I liga K: PTPS Piła wygrał ze Spartą dopiero po tie-breaku

Siatkarki PTPS Piła dość nieoczekiwanie straciły punkt w starciu ze Spartą Warszawa. Na własnym parkiecie pokonały zespół ze stolicy dopiero po tie-breaku i opuściły pozycję lidera I ligi. Sparta powoli staje się postrachem dla innych zespołów.

Oba zespoły spotkały się w tym sezonie już po raz czwarty. Jesienią zmierzyły się w lidze i dwukrotnie w Pucharze Polski. Wszystkie te mecze kończyły się pewnymi (dwa razy 3:0, raz 3:1) zwycięstwami pilanek. Gdy dwa pierwsze sety sobotniej potyczki także przyniosły przekonującą wygraną PTPS, mało kto zapewne uwierzyłby w zmianę sprawdzonego scenariusza. W dwóch kolejnych partiach zdecydowanie lepsze okazały się jednak zawodniczki z Warszawy i o losach spotkania musiał zadecydować tie-break!

Wpływ na tę sytuację miał między innymi fakt, że trener Mirosław Zawieracz posadził na ławce doświadczone Irinę Archangielską i Agnieszkę Kosmatkę. Jeśli przez dwa sety mamy blok, obronę i kontrę, a dwa następne gramy bez bloku i przy serwisach tylko oddajemy piłkę rywalkom, to nie jest to kwestia obecności na boisku jednej zawodniczki, a postawy całej drużyny – tłumaczył szkoleniowiec PTPS. – Bo to cały zespół dwa sety zagrał bardzo dobrze, a w dwóch następnych zrobił sobie chyba myślową wycieczkę do Egiptu – dodał opiekun pilskich siatkarek.

Kolejny raz się przekonujemy, że jeśli się nie dobija przeciwnika w trzecim secie, to później się tak kończy. Wystarczyło w nim spokojnie zagrać zagrywką i nie robić tyle błędów. A tak Sparta złapała wiatr w żagle i wygrała dwa kolejne sety – komentowała z kolei Kosmatka. Kapitan PTPS pojawił się na parkiecie ponownie w tiebreaku i… ekipa gospodarzy nie dała w nim warszawiankom najmniejszych szans. Gdy Kosmatka stanęła w polu serwisowym, pilanki zdobyły sześć punktów z rzędu. Swoje dołożyły też Tamara Kaliszuk oraz Marta Czerwińska i zespół z Wielkopolski pewnie wygrał decydującą odsłonę 15:6. – Jak mieliśmy nóż na gardle, to cały zespół znów zaczął grać poprawną siatkówkę – podsumował Zawieracz.

Strata punktu w starciu ze Spartą sprawiła jednak, że pilanki oddały pozycję lidera drużynie KS Piecobiogaz Murowana Goślina. Tracą do niej jednak tylko punkt i mają jedno spotkanie rozegrane mniej. Za tydzień odrobią zaległości. Najpierw w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Silesią Volley Mysłowice, a dzień później w Pszczynie z tamtejszym PLKS.