Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Politechnika Radomska straciła tylko seta w starciu z Orłem

II liga K: Politechnika Radomska straciła tylko seta w starciu z Orłem

W starciu akademiczek z drużyną Orła Elbląg górą były podopieczne Krzysztofa Białczaka, które wygrały 3:1. Niewiele brakowało do przedłużenia rywalizacji, ale ostatecznie Politechnika rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść.

Premierową odsłonę zdecydowanie wygrały gospodynie. AZS nie prezentował swojej gry. Brakowało dynamizmu. – Wyjechaliśmy o 4 rano, dziewczyny były zmęczone, co dało się zauważyć na rozgrzewce – argumentuje trener. Zawodniczki Politechniki nie mogły skończyć ataku. – Mieliśmy nawet dobre przyjęcie, a nie zdobywaliśmy punktów. Zmieniłem rozgrywającą, ale to nie pomogło – relacjonuje Krzysztof Białczak. W końcówce w polu zagrywki dobrze spisała się Patrycja Kucharska, która odrobiła pięć "oczek", ale nie zmieniło to losów rywalizacji.

Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. – Od początku kontrolowaliśmy przebieg – informuje opiekun. Radomianki odrzuciły swoje rywalki od siatki, co zdecydowanie ułatwiło grę. AZS popełniał mało błędów, dlatego wygrał do 18. Trzecia partia miała podobny przebieg, Politechnika pozwoliła zdobyć Orłowi jeden punkt więcej.

W czwartej części spotkania widowisko przybrało najbardziej wyrównany przebieg. Elbląg zdołał wyrównać, zrobiło się nerwowo. Orzeł miał nawet piłkę setową, ale to radomianki mogły się cieszyć ze zwycięstwa. – Jesteśmy zespołem bardziej doświadczonym i to zaprocentowało kończy Krzysztof Białczak.