Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Szymon Zejer: Z meczu na mecz się rozkręcamy

Szymon Zejer: Z meczu na mecz się rozkręcamy

fot. archiwum

- Mecz z Dąbrową to kolejny mecz o tzw. "sześć punktów", sytuacja w tabeli jest taka, że porażka w  może nas zepchnąć na 9. miejsce - mówi Szymon Zejer, drugi trener białostoczanek. Akademiczki wygrały pięć ostatnich spotkań i są rewelacją ligi.

W piątek podejmiecie zespół z Dąbrowy Górniczej, który w ostatniej kolejce przegrał z Atomem Trefl Sopot. AZS ma natomiast 5 zwycięstw z rzędu, teraz chyba będzie trudniej ponieważ zespoły przyzwyczaiły się do waszych ustawień z Anną Klimakovą na przyjęciu, poza tym presja przed tym spotkaniem będzie o wiele większa ponieważ wszyscy oczekują, że odniesiecie kolejne zwycięstwo?

Szymon Zejer:Na pewno nie będzie to łatwy mecz, żaden nie jest łatwy. Są mecze w których dziewczyny grają bez presji wyniku i do takich należały mecze z Muszyną i Bielskiem. Mecz z Dąbrową to kolejny mecz o tzw. "sześć punktów", sytuacja w tabeli jest taka, że porażka w tym meczu może nas zepchnąć na 9. miejsce. Wiadomo że im więcej meczów gramy, tym drużyny mają więcej informacji o nas, a my o nich. Wszystko teraz zależy jak zostaną one wykorzystane.

W tabeli jest ciasno, wygrywając możecie mieć trochę spokoju natomiast przegrywając można spaść na 9. miejsce, chyba liga w tym sezonie jest wyrównana i każdy może wygrać z każdym?Dobrze, że tak jest, bo liga przez to jest bardzo ciekawa, szkoda tylko że zespół z Rumi trochę odstaję, no ale może w końcu się przebudzą. Tak jak to pokazały ostatnie mecze, w lidze nie ma już pewniaków, każdy walczy o zwycięstwo. Uważamy że ta ilość sparingów była dobra, dziewczyny się ograły my mieliśmy możliwość ich obserwacji i zobaczenia jaki układ zespołu będzie dla nas najkorzystniejszy.

Rozegraliście przed sezonem dużą ilość sparingów, czy to przynosi teraz efekty ponieważ początek był nie najlepszy w waszym wykonaniu?

Faktycznie, że początek mieliśmy słaby, ale z meczu na mecz się rozkręcamy i mam nadzieję, że teraz nikt nas szybko nie zatrzyma.

W waszym zespole panuje trochę chaosu ponieważ potraficie wysoko przegrać by następnego seta wygrać z dużą przewagą?

Jest to na pewno zastanawiające, próbowaliśmy sobie to w jakiś sposób wytłumaczyć. Mnie się osobiście wydaje, że w dużej mierze zależy to psychiki i od braku koncentracji w niektórych momentach gry. Jeżeli wygrywa się wysoko seta to w następnym secie w głowie zakorzenia się myśl że kolejny też powinien pójść gładko a często bywa inaczej. Liga w tym sezonie jest naprawdę wyrównana i naprawdę nie można sobie pozwolić na żadne przestoje ani odpuszczanie z żadnym przeciwnikiem ponieważ może to się źle skończyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved