Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Porażka AZS z MKS Dąbrowa Górnicza

PlusLiga Kobiet: Porażka AZS z MKS Dąbrowa Górnicza

Po serii pięciu zwycięstw z rzędu akademiczki z Białegostoku musiały uznać wyższość swoich rywalek z Dąbrowy Górniczej i zeszły z boiska pokonane. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne trenera Waldemara Kawki awansowały na piątą pozycję w tabeli.

Pierwszy set tego spotkania rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. W początkowej części tego spotkania w zespole akademiczek dobrze spisywała się Aleksandra Kruk. Przyjmująca skończyła trzy ataki i podopieczne Wiesława Czai objęły minimalne prowadzenie 5:4. Dalsza część tego seta toczyła się niemal punkt za punkt. W zespole gości dobre spotkanie rozgrywała Joanna Staniucha – Szczurek oraz Agata Karczmarzewska – Pura, która po ataku ze skrzydła zdobyła ósmy punkt dla swojego zespołu i drużyna gości miała dwa "oczka" przewagi (8:6). Po pierwszej przerwie technicznej akademiczki odrobiły straty i po ataku ze środka Dominiki Kuczyńskiej objęły prowadzenie (14:11). W tym momencie trener Waldemar Kawka poprosił o czas dla swojego zespołu. Po przerwie na życzenie szkoleniowca asem serwisowym popisała się Anna Klimakowa. W dalszej części premierowej odsłony siatkarki z Białegostoku grały agresywną zagrywką oraz skutecznie w bloku. Ostatecznie białostoczanki zwyciężyły w tym secie 25:17.

W kolejnej odsłonie tego spotkania gospodynie zaprezentowały inne, gorsze oblicze swojego zespołu. W zespole Wiesława Czai zabrakło przyjęcia. Zagrywką była obstrzeliwana Anca Martin oraz Aleksandra Kruk, która w pewnym momencie nie podołała zadaniu. Przełożyło się to na skuteczność całego zespołu. Od stanu 8:13 miejscowe siatkarki traciły seryjnie punkty. W zespole z Dąbrowy Górniczej dobrze w ataku spisywała się Joanna Staniucha – Szczurek, która kończyła większość piłek. Siatkarki z Zagłębia dobrze grały również zagrywką. Przede wszystkim te dwa elementy zaważyły na ich wygranej w tej partii 25:16.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia zespołu gości, po autowym ataku ze środka Sinead Jack siatkarki gości prowadziły 4:1. Po kolejnych akcjach mogłoby się wydawać, że podopieczne Wiesława Czai się przebudziły. Dwa razy skutecznie rywalki zablokowała Daiana Muresan i akademiczki doprowadziły do remisu (4:4). Kibice zgromadzeni w hali mieli nadzieję, że będą świadkami kolejnego zwycięstwa. Nic bardziej mylnego ponieważ miejscowe siatkarki zaczęły tracić punkty poprzez proste błędy i przyjezdne osiągnęły wyraźną, siedmiopunktową przewagę (18:11). Podobnie jak we wcześniejszym secie siatkarki z Dąbrowy Górniczej dobrze zagrywały. Najlepiej czyniła to Joanna Szczurek, która zdobyła 12 punktów dla swojego zespołu. Miejscowa drużyna również w tej odsłonie musiała uznać wyższość dąbrowianek i uległa im 17:25.

Ostatnia partia tego spotkania przebiegała podobnie jak poprzednia. Siatkarki z Białegostoku były tłem dla dobrze grającego Tauronu. Podopieczne Waldemara Kawki dobrze rozpoczęły tego seta i w każdej kolejnej akcji wykorzystywały słabości akademiczek. W pewnym momencie po ataku Joanny Staniuchy – Szczurek akademiczki przegrywały 7:16. W końcowym rozrachunku lepsze okazały się zawodniczki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, które zwyciężyły w tej partii 25:10.

AZS Białystok – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:17, 16:25, 21:25, 10:25)

MVP meczu: Izabela Żebrowska

AZS: Godos (1 pkt.) Kuczyńska (9), Kruk (14), Martin (2), Klimakowa (19), Muresan (7), Saad (libero)oraz Właszczuk (2), Jack (2)
MKS: Pura (6 pkt.), Szczurek (12), Lis (5), Muhlsteinova (3), Ikić (9), Plchotova (13), Strasz (libero) oraz Liniarska, Kurnikowska, Haładyn, Żebrowska (15)