Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nawrocki zdecydował – co zrobi PZPS?

Nawrocki zdecydował – co zrobi PZPS?

fot. archiwum

- Przedstawiłem prezesowi swoje stanowisko, nie chcę odchodzić z klubu - twierdzi Jacek Nawrocki, kandydat na selekcjonera reprezentacji. Według wcześniejszych zapowiedzi PZPS powinien teraz postawić na zagranicznych kandydatów. Chyba, że... zmieni zdanie,

Tłumaczyłem, dlaczego praca w Skrze pomoże mi w prowadzeniu reprezentacji. Widać, że jest to problem dla prezesa. Decyzja nie zapadła. Wszystko rozstrzygnie się 2 lutego na posiedzeniu zarządu PZPS – mówi Jacek Nawrocki. Związek, a właściwie Wydział Szkolenia PZPS, który jest organem doradczym, argumentacji Nawrockiego nie podzielił. Siatkarska centrala dała więc do piątku czas kandydatowi, by ostatecznie określił się, czy pozostanie w Skrze, czy będzie chciał przejąc reprezentację. Jako ew. innego kandydata PZPS przedstawił Włocha Ferdinando De Giorgi. Zarząd dostanie od nas do zatwierdzenia albo Nawrockiego, albo Ferdinando De Giorgiego, innego wyjścia nie ma. Nic więcej nie chcę mówić, bo wszystko szybko się zmienia. Powiem inaczej: dochodzimy do porozumienia – twierdził na łamach Gazety Wyborczej jeden z szefów związku.

W piątek o godz. 9 zbieramy się, by podjąć ostateczną decyzję – dodaje Artur Popko, wiceprezes PZPS. Tak jak Przedpełski nie chce tak kategorycznie jak kilka dni wcześniej potwierdzić, że są tylko dwa rozwiązania. Czy rzeczywiście dziś PZPS zdecyduje się wiec na jednego z dwóch kandydatów?

W czwartek wieczorem, po kolejnych negocjacjach w Bełchatowie, usłyszałem od prominentnych działaczy PZPS, że w grę wcale nie muszą wchodzić – jak zapewniali na łamach czwartkowej „Gazety Wyborczej" – dwa rozwiązania – pisze na swoim blogu dziennikarz Gazety Wyborczej i Polsatu Sport, Przemysław Iwańczyk.Może być i trzecie, o którym mówić nie chcą. Trzecie, czyli zdecydowane ustępstwa od warunków, które sami wcześniej narzucili – albo kadra, albo Skra.W piątek rano – jak zapewnił mnie Artur Popko – kibice dowiedzą się, co postanowił PZPS (zrelacjonujemy to w sobotniej Gazecie Wyborczej). Dowiedzą się również, ile warte są słowa działaczy, na ile instytucję tę należy traktować poważnie, a na ile można stawiać w jednym szeregu ze znanym powszechnie przypadkiem PZPN z jego prezesem na czele – kończy Iwańczyk.

Cokolwiek się teraz stanie, ja to uszanuję – twierdzi trener Skry. Czy również kadry – dowiemy się w piątek. Albo nie.

źródło: inf. własna, iwanczyk.blox.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved