Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucie Muhlsteinova wraca do Białegostoku, by wygrać

Lucie Muhlsteinova wraca do Białegostoku, by wygrać

fot. archiwum

- Ostatnio nie wygląda to dobrze, ale liczy się to, co pokażemy w play-off - przyznaje czeska rozgrywająca MKS Dąbrowa Górnicza, Lucie Muhlsteinova. - W Białymstoku chcemy wygrać i poprawić swoją obecną sytuację w tabeli - dodaje.

Dla Lucie Muhlsteinovej nie będzie to tylko zwykłe spotkanie o ligowe punkty. Przed dwoma sezonami była podstawową zawodniczką drużyny, z którą teraz przyjdzie jej zagrac. Z Białegostoku Czeszka ma miłe wspomnienia. – Często rozmawiam z Magdą Saad. Stworzył się w AZS-ie interesujący zespół. Kiedy byłam przed sezonem w Białymstoku przyszłam na trening. Już wtedy zauważyłam, że jest tu fajny trener, który potrafi poukładać drużynę. Macie teraz najwyższy zespół w ekstraklasie, potężny blok, a w obronie, wiadomo, jest Magda – komplementuje piątkowe rywalki Muhlsteinova.

Czeszka nie ukrywa, że opuściła AZS z powodów finansowych. Przez rok grała w Grecji, jednak znów postanowiła wrócić do Polski. Jak sama przyznaje ze względu na kibiców i wysoki poziom sportowy polskiej ekstraklasy. – W Białymstoku były kłopoty finansowe i zrobiłam to dla pieniędzy. W Grecji, mimo kryzysu ekonomicznego, nie miałam prawa na to narzekać. Poza tym tam też sporo się nauczyłam. No i to otoczenie – słońce, morze… Powiem tak -"realne" życie jest tu: w Polsce, w Czechach. Tam przez rok czułam się jak w bajce – przyznaje rozgrywająca MKS Dąbrowa Górnicza.

Cały wywiad Miłosza Karbowskiego w Gazecie Współczesnej.źródło: Gazeta Współczesna, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved