Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS KSZO pokonał w sparingu Jedynkę Aleksandrów Łódzki

AZS KSZO pokonał w sparingu Jedynkę Aleksandrów Łódzki

W meczu sparingowym pierwszoligowe siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonały lidera 1 grupy II ligi - Jedynkę Aleksandrów Łódzki - Gospodynie okazały się lepsze w każdym z czterech zaplanowanych setów.

W ostrowieckim zespole zabrakło Sandry Cabańskiej (leczy uraz kolana), Katarzyny Brojek (ciąża), Miroslavy Kijakovej (choroba) oraz juniorek Marty Tracz i Pauliny Biskup. Również trener Aleksander Klimczyk nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych.

Ostrowczanki kontrolowały przebieg spotkania we wszystkich setach. Najwięcej emocji przyniosła pierwsza odsłona, która zakończyła się dopiero przy stanie 32:30. W drugim secie przewaga pierwszoligowca byłą zdecydowana. Drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego najbliżej wygranej była w trzecim secie, gdy prowadziła już 20:13, ale gospodyniom udało się wyrównać (23:23) i wygrać. W ostatnim secie dla odmiany to ostrowczanki roztrwoniły dużą przewagę (od 10:4 do 10:10), ale końcówka znów należała do AZS WSBiP KSZO.

W pierwszym sparingu obu zespołów rozegranym w zeszłym tygodniu w Aleksandrowie Łódzkim padł remis 2:2.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki 4:0
(32:30, 25:16, 27:25, 25:19)

źródło: kszo.info