Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ferdinando De Giorgi alternatywą dla Nawrockiego?

Ferdinando De Giorgi alternatywą dla Nawrockiego?

fot. archiwum

Już nie do końca tygodnia, ale do piątku Jacek Nawrocki musi zdecydować, czy zostanie trenerem kadry siatkarzy. - Jeśli nie podejmie decyzji, w poniedziałek przedstawimy innego selekcjonera - Gazeta Wyborcza cytuje przedstawiciela PZPS.

Jacek Nawrocki otrzymał od władz PZPS propozycję objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Szkoleniowiec Skry Bełchatów poprosił o czas do namysłu. Przede wszystkim chciał, by jego zespół dokończył rozgrywki o Puchar Polski (zakończył je zwycięsko), chciał także propozycję poważnie rozważyć. W wywiadach prasowych zarówno on, jak i prezes PGE Skry, Konrad Piechocki twierdzili, że Nawrocki powinien być nadal trenerem zespołu ligowego.

Prezes PZPS Mirosław Przedpełski początkowo nie widział w tym nic złego, przywoływał przykłady z innych krajów czy nawet dyscyplin sportowych. Sprawa się skomplikowała, gdy Wydział Szkolenia, organ doradczy zarządu PZPS, wydał jednoznaczną opinię, że selekcjoner reprezentacji Polski nie powinien łączyć swojej funkcji z pracą w klubie. Powstał pat, bowiem Jacek Nawrocki ze Skry odchodzić nie chce, a i jego szef nie chce szukać nowego szkoleniowca (choć pojawiły się już spekulacje prasowe, że Nawrockiego w Skrze ma zastąpić Stelian Moculescu ).

Pewnym kompromisem byłoby pozwolenie Nawrockiemu na dokończenie sezonu ligowego w Skrze, a następnie mógłby on poświęcić się pracy tylko z reprezentacją. PZPS jednak zaostrzył swój kurs w negocjacjach z kandydatem na selekcjonera i dał mu czas do piątku na odpowiedź – Skra czy reprezentacja? Wszystkie dotychczasowe wypowiedzi Jacka Nawrockiego wskazują, że raczej zostanie w klubie. Co wtedy zrobi PZPS?Zdaniem Gazety Wyborczej siatkarska centrala jest już po rozmowach z włoskim szkoleniowcem, Ferdinando De Giorgi. Były mistrz świata nie ma reprezentacyjnego doświadczenia, zdobywał jednak już zarówno mistrzostwa, jak i Puchar Włoch, dwa razy sięgnął jako trener po Puchar CEV, ostatnio prowadził zespół Lube Banca Macerata. Spekuluje się jeszcze o Andrei Anastasim lub Roberto Santillim, chociaż ten ostatni przyznał, że z PZPS nikt się z nim nie kontaktował. Okazuje się więc, że sprawy nabrały nagłego przyspieszenia i już pod koniec tygodnia będzie wiadomo, czy szkoleniowcem reprezentacji Polski zostanie Jacek Nawrocki czy też będzie rozpatrywana inna opcja.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved