Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fenerbahçe wygrało za trzy punkty bez Skowrońskiej w składzie

Fenerbahçe wygrało za trzy punkty bez Skowrońskiej w składzie

Wczoraj rozegrany został zaległy mecz 5. kolejki ligi tureckiej, Fenerbahçe Stambuł podejmowało Nilüfer Belediye Bursa. Mecz trwał niewiele ponad godzinę, a zwycięstwo w trzech setach pozwoliło podopiecznym Ze Roberto na zajęcie drugiego miejsca w tabeli.

Drużyna Fenerbahçe, grająca w tym spotkaniu bez Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem "sąsiada" z ligowej tabeli, a wynik meczu pokazuje jak wielka przepaść dzieli oba zespoły. Już od początku pierwszego seta siatkarki ze Stambułu zaczęły dyktować warunki gry, schodząc na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:2. Powiększając przewagę z każdą kolejną akcją, wygrały różnicą dziewięciu punktów. Początek drugiej partii był bardziej wyrównany. Zawodniczki z Bursy nie pozwoliły swoim przeciwniczkom odskoczyć na więcej niż dwa punkty, jednak końcówka seta należała już zdecydowanie do zespołu Fenerbahçe, który zdobył pięć punktów z rzędu i zakończył tę partię wynikiem 25:18. Trzecia odsłona tego spotkania była podobna do pierwszej, w której to gospodynie przejęły kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń już od pierwszej piłki, dzięki czemu doprowadziły do wygranej 25:14 i 3:0 w całym meczu.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami w zwycięskiej ekipie były Ljubow Sokołowa i Natasza Osmokrović, które zdobyły po 14 punktów dla swojego zespołu i atakowały odpowiednio z 44 i 40 procentową skutecznością. Obie zawodniczki bardzo dobrze radziły sobie w przyjęciu notując 85 i 80 procent przyjęcia pozytywnego, w tym 65 i 60 procent przyjęcia perfekcyjnego. Wśród zawodniczek Nilüfer Belediye najlepiej punktującą okazała się zdobywczyni 12 oczek, Polen Uslupehlivan.

Fenerbahçe Stambuł – Nilüfer Belediye Bursa 3:0
(25:16, 25:18, 25:14)

Fenerbahçe: Sokolova (14), Avci (7), Fofao (3), Kocyigit (7), Osmokrovic (14), Erdem (11), Dikmen (libero) oraz Soroglu (1), Gundogdu i Aydemir
Nilüfer: Uslupehlivan (12), Bogmaster, Onur (9), Ilyasoglu (6), Avramovic (3), Akman (5), Orge (libero) oraz Ege i Kaya

W niedzielę, zespół Katarzyny Skowrońskiej zmierzy się z zajmującą siódmą lokatę, drużyną TED Ankara Kolejliler.