Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bundesliga: Pęcherz przegrał z zespołem Augustyna

Bundesliga: Pęcherz przegrał z zespołem Augustyna

W środę odbyła się 15. kolejka niemieckiej Bundesligi. Titans Wuppertal z Sebastianem Pęcherzem w składzie przegrał na wyjeździe W Spergau z zespołem Artura Augustyna. Pewne zwycięstwo w Berlinie odniosło evivo Düren z Kamilem Kacprzakiem w składzie.

W niemieckiem Bundeslidze po 15. kolejkach na czele nadal VfB Friedrichshafen oraz SCC Berlin. Oba te zespoły odniosły w środę trzysetowe wygrane. VfB, najbliższy rywal ZAKSY w Pucharze CEV, pewnie pokonał we własnej hali Gotha Ohrdruf, a berlińczycy pokonali na wyjeździe RWE Volleys Bottrop.

„Polski" mecz, choć bez udziału Artura Augustyna, odbył się w Spregau. Mitteldeutschland wygrało 3:1 z Titans Wuppertal, w którego składzie zagrał Sebastian Pęcherz. Były przyjmujący Jadaru Radom i Jastrzębskiego Węgla rozegrał cale spotkanie zdobywając 14 punktów. Polak zanotował 52% skuteczność w ataku oraz przyjęcie perfekcyjne na poziomi 45%. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Duńczyk Peter Hansen, który zdobył 20 punktów. W zespole gospodarzy dobre spotkanie rozegrali Christoph Helbig i Mark Siebeck.Przez dwa pierwsze sety moja drużyna kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Już na samym początku pierwszego i drugiego seta wypracowaliśmy sobie kilkupunktową przewagę, której ekipa z Titans nie była w stanie odrobić. W trzeciej partii nasi przeciwnicy niestety w początkowej fazie seta odskoczyli nam na dwa, trzy punkty. W końcówce jeszcze walczyliśmy, ale to goście zachowali więcej zimnej krwi i wygrali tę partię 25:20. Czwarta odsłona meczu rozpoczęła się od walki punkt za punkt, świetnie spisywał się Sebastian Pęcherz. Mieliśmy problemy z powstrzymaniem go w ataku. Ostatecznie jednak wygraliśmy 29:27 i mogliśmy zapisać na swoje konto niezwykle cenne dwa „oczka" do ligowej tabeli – mówił o spotkaniu Artur Augustyn, który wciąż zmaga się z chorobą i spotkanie oglądał z trybun.

Pełne spotkanie w barwach evivo Düren rozegrał również Kamil Kacprzak. Jego zespół odniósł łatwe wyjazdowe zwycięstwo z Zurich Team VCO Berlin, a Polak zdobył w tym meczu 6 punktów, osiągając 38% skuteczności w ataku. Najskuteczniejsi w zespole z Düren byli Jaromir Zachrich i Christian Dünnes.

Generali Unterchahing, najbliższy przeciwnik w Lidze Mistrzów Jastrzębskiego Węgla, w tej kolejce pauzował. Siatkarze Generali zajmują trzecie miejsce w tabeli Bundesligi ze stratą dwóch punktów do prowadzącej dwójki (w lidze niemieckiej za zwycięstwo przyznaje się 2 punkty, za porażkę 0)