Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu Fart Kielce – AZS Częstochowa

Wypowiedzi po meczu Fart Kielce – AZS Częstochowa

"Mecz walki" w wypowiedziach zawodników i trenerów to najczęściej przewijające się określenie pięciosetowego spotkania 18. kolejki PlusLigi, które rozegrano w Kielcach. Gospodarze mają czego żałować. Prowadząc 2:0 przegrali po tie-breaku.

Marek Kardos (trener AZS): W pierwszych dwóch setach mieliśmy duże problemy ze skończeniem pierwszych akcji, popsuliśmy dużo łatwych zagrywek, a tak się nie da grać z nikim w PlusLidze. Na szczęście później się to wszystko obróciło, zagraliśmy prostszą siatkówkę i to przyniosło owoce. Było to bardzo ciężkie zwycięstwo na bardzo trudnym terenie, na którym polegnie wiele zespołów. Trzeba tutaj grać na stuprocentowej koncentracji przez cały mecz. Cieszę się z takiego obrotu sprawy, bo takiego meczu mój zespół potrzebował. Każdy pasował nas już na medalistów PlusLigi. My się cieszymy z tego miejsca, które mamy i z kolejnych zdobywanych punktów. Bardzo mnie cieszy zespołowość gry, gra Piotra Nowakowskiego i prowadzenie gry przez Fabiana Drzyzgę, który pokazał, że można wyjść z trudnego momentu gry.

Dariusz Daszkiewicz (trener Farta): Chciałbym pogratulować trenerowi i całemu zespołowi z Częstochowy, który wygrał dziś zasłużenie. My kolejny raz zamiast się cieszyć z trzech punktów musimy się zadowolić jednym. To trochę musi martwić. Pierwszy set bardzo dobra gra, bez błędów, ale z każdym następnym momentem nasza gra słabła. Później zabrakło nam chyba wiary w to, że możemy wygrać. Piotrek Nowakowski zagrał bardzo dobre spotkanie, ale w dużej mierze to my wypromowaliśmy go na tego najlepszego zawodnika. Wiele było sytuacji, gdzie była jasna informacja od nas aby w pewnych sytuacjach nie atakować przez środek. Ilość bloków Piotra świadczy o tym, że to kompletnie nie zostało zrealizowane. Zespół z Częstochowy przez pierwsze dwa sety nie grał tego co naprawdę potrafi. Z naszej strony zabrakło konsekwencji żeby ten mecz wygrać.

Dawid Murek (kapitan AZS): Wygraliśmy dziś spotkanie, które było bardzo trudne. Przystąpiliśmy do tego spotkania skoncentrowani, ale jednak coś nie funkcjonowało w naszym zespole. Ciężko się gra przy stanie 0:2, ale pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem, że walczymy do końca. Dwa punkty też są cenne. Kolejny raz potwierdza się to, że nasza liga jest nieobliczalna. Każdy może wygrać z każdym.

Maciej Dobrowolski (kapitan Farta): Gratuluję gościom zwycięstwa. Z naszej strony było to bardzo podobne spotkanie do tego w Warszawie. Przed meczem byśmy się cieszyli z jednego punktu a po meczu jesteśmy smutni. Nie jesteśmy zadowoleni bo była szansa na pełną pulę. Zamykamy rundę i myślę, że możemy z podniesioną głową przystąpić do kolejnej fazy. Życzyłbym sobie żeby na koniec sezonu zachować to samo miejsce, które mamy dzisiaj. Nie możemy długo rozpamiętywać tego spotkania bo w sobotę czeka nas kolejne.

Piotr Łuka (Fart): Kolejny taki mecz z serii „frajerskich" bo inaczej się tego nie da nazwać. Przegraliśmy już tak kilka meczów. Dziś podaliśmy rękę Częstochowie już w końcówce drugiego seta. Powinniśmy wygrać 25:21 a tymczasem nie wykorzystana przechodząca piłka, dobra akcja gości i zrobiło się nerwowo. Udało się wygrać, ale to już przeniosło się na set trzeci gdzie popełniliśmy dużo błędów i to już nie była ta siatkówka co w pierwszych setach. Równie dobrze ten mecz mógł się zakończyć po godzinie i piętnastu minutach gry wynikiem 3:0. Taka jest siatkówka, jeżeli nie umie się wykorzystać swoich szans to ma je przeciwnik.

Wojciech Gradowski (AZS): To był mecz walki. Wywalczyliśmy sobie te dwa punkty i bardzo się z tego cieszymy. Zespół z Kielc jest bardzo trudnym rywalem u siebie i niejedna drużyna już się o tym przekonała. W pierwszych dwóch setach byliśmy chyba lekko zaskoczeni. Szkoda końcówki drugiej partii bo może ten mecz potoczyłby się inaczej. Kluczowa była chyba z naszej strony zagrywka. Przerzuciliśmy się na floty, które przysporzyły rywalowi nieco więcej problemów.

*wypowiedzi zebrał Karol Macek (Radio Planeta Kielce)

źródło: Radio Planeta Kielce