Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konferencja prasowa po meczu ZAKSY z Delectą

Konferencja prasowa po meczu ZAKSY z Delectą

fot. archiwum

Duża ilość prostych błędów własnych była wg trenera i kapitana Delecty Bydgoszcz główną przyczyną porażki w jednostronnym spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze dzięki zwycięstwu za trzy punkty awansowali w tabeli PlusLigi na trzecią lokatę.

Wojciech Jurkiewicz (kapitan Delecty Bydgoszcz): Gratulacje dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Zasłużone zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku. W zasadzie od początku kontrolowali mecz. Bez problemu w każdej partii osiągali przewagę i utrzymywali ten dystans do końca. Z naszej strony gra zachowawczą i festiwal błędów, które ciężko wytłumaczyć. Zastanawiam się, jak mogliśmy zapomnieć, jak gra się w siatkówkę w trakcie kilku godzin. Mamy dużo rzeczy do przemyślenia. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski, ponieważ czeka nas seria meczów z bardzo silnymi zespołami. Oby nie wyglądały one tak jak dzisiaj.

Waldemar Wspaniały (szkoleniowiec Delecty Bydgoszcz): Przyłączam się do gratulacji. Był to mecz do jednej bramki i festiwal naszych błędów. Każda próba zmiany kończyła się niepowiedzeniem. Nawet przestawienie Martina Sopko w trzecim secie na atak nic nie dało. W sytuacji kiedy trzech zawodników jest kontuzjowanych i mamy czterech obcokrajowców to manewrów taktycznych jest niewiele. Mam nadzieję, że uda nam się zapomnieć o tej porażce. Awans do najlepszej szóstki nie znaczy, że sezon się dla nas skończył. Zawodnicy z mojej drużyny muszą pamiętać, że to nie koniec, trzeba grać dalej, mimo że cel został osiągnięty.

Michał Ruciak (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Dziękuję za gratulacje. Grało nam się dzisiaj dobrze. Każdy zespół, jeśli prowadzi kilkoma punktami, to gra na większym luzie, ta swoboda pomaga w grze. Jeżeli natomiast gra się na styk, to jest ciężej i tak to już jest. Cieszymy się, że trzymaliśmy się taktyki, jaką założyliśmy sobie przed meczem i w większości akcji wykonywaliśmy założenia taktyczne. Nie popełnialiśmy prostych błędów. Trzy punkty zostały u nas, z czego bardzo się cieszymy. Teraz będziemy walczyć dalej o punkty w kolejnych spotkaniach.Andrzej Kubacki (drugi szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Dziękuję za gratulacje. Obawialiśmy się tego spotkania, ponieważ ostatni okres był dla nas bardzo ciężki. W kilka dni rozegraliśmy sporo ciężkich spotkań. Turniej Pucharu Polski –  okupiliśmy to stratą jednego zawodnika. Z dzisiejszych punktów bardzo się cieszymy. Z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Myślę, że następne spotkania nie będą słabsze od tych, które rozegraliśmy ostatnio.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved