Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ireneusz Mazur: Wierzę w Jacka Nawrockiego

Ireneusz Mazur: Wierzę w Jacka Nawrockiego

fot. archiwum

- Wiadomość, że Jacek Nawrocki jest przymierzany do funkcji selekcjonera reprezentacji siatkarzy szczerze mnie ucieszyła. Przez trzy lata Jacek był moim asystentem w Bełchatowie i z tamtego okresu wyniosłem o nim jak najlepszą opinię - mówi I. Mazur.

Jako trener umiał się uczyć, ale też potrafił zachować swoje zdanie. Krótko mówiąc – świetny facet, który właśnie wchodzi w najlepsze w naszym zawodzie lata, kiedy ma się już odpowiednią ilość wiedzy, a jeszcze pełny zapas ambicji do realizowania założonych celów – twierdzi Ireneusz Mazur na łamach serwisu gwizdek24.se.pl. – Nie boję się o jego kontakty z zawodnikami. Umiał być dla nich kumplem, ale z rodzaju tych, którzy to, co trzeba dokładnie wyegzekwują. Słyszałem wątpliwości, czy Jacek, trener z doświadczeniem wyłącznie klubowym, podoła roli selekcjonera. Odpowiadam: podoła!

Moja jedyna wątpliwość dotyczy możliwości łączenia funkcji trenera kadry z pracą w klubie. Nawet takim jak Skra, w której gra trzon reprezentacji – twierdzi były szkoleniowiec reprezentacji Polski. – Nawrocki bardzo na to nalega, sądzi, że codzienna współpraca z Wlazłym, Winiarskim, Plińskim czy Możdżonkiem daje mu lepszą kontrolę nad kluczowymi zawodnikami także drużyny narodowej. Ale ja byłem kiedyś selekcjonerem i wiem, że praca z kadrą nie zostawia wolnego miejsca i czasu. Trzeba jej poświęcić wszystko.

Byłoby wielką stratą, gdyby Jacek zrezygnował z kadry dlatego, że nie może jej prowadzić jednocześnie ze Skrą. Byłoby niedobrze, gdyby zgubił się w rozdwojeniu ról. Ale stawiam na Jacka Nawrockiego i jego rozsądek. Los postawił go przed dużym wyzwaniem i wierzę, że wybierze rozsądnie – dodaje Mazur.źródło: gwizdek24.se.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved