Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Simona Rinieri opuszcza Atom Trefl Sopot

Simona Rinieri opuszcza Atom Trefl Sopot

fot. archiwum

Wielokrotna reprezentantka Włoch, 33-letnia przyjmująca Simona Rinieri, nie zagra już w barwach Atomu Trefla Sopot. Z powodu nękających ją problemów zdrowotnych, umowa z siatkarką została rozwiązana za porozumieniem stron.

Włoszka, która miała być jedną z gwiazd zespołu Trefla, nie  pojechała na ostatni mecz ligowy do Dąbrowy Górniczej. Na przedmeczowym treningu, po jednym ze skoków, poczuła ból w plecach. W ostatnim czasie trapiły ją ciągłe urazy. Została w Sopocie… pakując swoje walizki. – Za porozumieniem stron kończymy współpracę z Simoną – wyjaśnia Marek Brandt, dyrektor sportowy Atomu Trefla Sopot. – We wtorek wyjeżdża do Włoch, gdzie będzie się leczyć u swojego specjalisty.

Mistrzyni świata (2002) przyszła do klubu z Sopotu w lipcu 2010 roku. Jej poprzednim zespołem był Monte Schiavo Jesi, z którym w sezonie 2008/2009 wygrała Challenge Cup i została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju finałowego tych rozgrywek. W swoim dorobku, Włoszka ma też mistrzostwo i Puchar Francji wywalczone w 2004 roku z RC Cannes, Puchar CEV (2006), wicemistrzostwo Włoch (2007) i dwa srebrne medale World Grand Prix (2004, 2005). Z Treflem Sopot, Simona Rinieri miała podpisany roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejna 12 miesięcy.

Obojętnie gdzie grałam, zawsze interesowała mnie walka tylko o najwyższe cele. Tak też będzie w Sopocie. Zrobię wszystko, aby przyczynić się do zdobycia złotego medalu! – zapowiadała Rinieri przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi Kobiet. Niestety, nie będzie miała już szansy pomóc koleżankom w jego ewentualnym zdobyciu…źródło: atomtrefl.pl, Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved