Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rywal ZAKSY w Pucharze CEV wzmacnia się

Rywal ZAKSY w Pucharze CEV wzmacnia się

fot. archiwum

30-letni Amerykanin Matthew Denmark został nowym zawodnikiem VfB Friedrichshafen. Ma on w niemieckiej drużynie zastąpić kontuzjowanego środkowego Lucasa Bauera. VfB jest przeciwnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w rundzie challenge Pucharu CEV.

Po kontuzji Lucasa Bauera i informacji, że może on już nie wystąpić do końca sezonu, działacze niemieckiego VfB Friedrichshafen rozpoczęli poszukiwania zawodnika, który będzie mógł go zastąpić. Wybór padł na Amerykanina Matthewa Denmarka, który wczoraj podpisał kontrakt z VfB. – Jestem bardzo szczęśliwy, że tak szybko doprowadziliśmy do tego transferu – cieszył się szkoleniowiec VfB, Stelian Moculescu. Gra tylko z dwoma środkowymi jest zbyt ryzykowna.

Matthew Denmark był przed sezonem testowany przez Jastrzębski Węgiel, jednak śląski klub nie był zainteresowany podpisaniem kontraktu. Ostatecznie Amerykanin znalazł zatrudnienie w Grecji, jednak z powodu niewypłacalności klubu dość szybko przeniósł się do hiszpańskiej Saragossy, gdzie spędził pierwszą część rundy zasadniczej. Pod koniec grudnia wrócił do USA i czekał na propozycje. Gdy pojawiła się ta z Niemiec, nie wahał się długo. – Zaraz byłem gotowy do wyjazdu, wszystko poszło bardzo szybko – przyznaje siatkarz, który w swej karierze grał już w Portugalii, Portoryko, na Cyprze, a także w Rumunii, Grecji i Hiszpanii. – VfB to wielki klub z tradycjami, jestem pod jego wrażeniem – mówił po pierwszym dniu pobytu w Friedrichshafen. Denmark ma zadebiutować w barach VfB już w najbliższym spotkaniu ligowym w środę przeciwko VC Gotha.

źródło: inf. własna, vfb-volleyball.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved