Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryan Millar: Dla mnie ten system gry jest głupi

Ryan Millar: Dla mnie ten system gry jest głupi

fot. archiwum

Pierwszy szczyt formy w tym sezonie, Asseco Resovia miała osiągnąć na finałowy turniej Pucharu Polski. Półfinałowy mecz z bełchatowską Skrą okazał się jednak niewypałem i był jednym z gorszych spotkań ekipy z Rzeszowa w tym sezonie.

Nie powiedziałbym, że to był jeden z naszych najgorszych występów, ale z pewnością nie był też jeden z najlepszych – stwierdza środkowy Asseco Resovii, Ryan Millar.W pierwszym secie Skra rozstrzelała nas zagrywką. Nie mieliśmy przyjęcia, a przez to były też problemy z dograniem piłki i rozegraniem. Oni mają w swoim składzie takich zawodników, którzy potrafią posyłać piłkę z prędkością ponad 100 km/h i jeśli wstrzelą się zagrywką, to nie tylko my, ale myślę, że każda drużyna miałaby problemy żeby z nimi wygrać. W drugim i trzecim secie zaczęliśmy już grać nieco lepiej. Być może w czwartej partii wyszło już nasze zmęczenie. Nie byliśmy już nic w stanie zrobić. Inna sprawa, że nasi przeciwnicy grali dobrze i skutecznie. My prezentowaliśmy się gorzej na ich tle i dlatego przegraliśmy.

Popełniliście sporą liczbę błędów własnych i sami utrudniliście sobie nawiązanie równorzędnej rywalizacji ze Skrą…

Faktycznie, tych błędów było sporo, a jeśli popełnia się je z tak dobrą drużyną, jak Skra, to od razu szanse na zwycięstwo maleją. Żeby ich pokonać cała nasza drużyna musiałaby zagrać na wysokim poziomie. Niestety, większość z nas nie miała w sobotę swojego dnia. Mam nadzieję, że w kolejnych pojedynkach ze Skrą zaprezentujemy się lepiej. Już niedługo będziemy mieli okazję zmierzyć się z nimi dwukrotnie w drugiej części fazy zasadniczej i myślę, że wyciągniemy wnioski z tej porażki w Pucharze Polski. Wiemy, że jesteśmy w stanie z nimi skutecznie rywalizować. Już raz w tym sezonie ich pokonaliśmy i wierzymy w to, że jesteśmy w stanie to powtórzyć.Wobec napiętego terminarza odczuwacie pewnie już duże zmęczenie?

Szczerze mówiąc, dla mnie ten system gry jest głupi. Tej siatkówki jest po prostu za dużo. Oczywiście, to jednak nie miało żadnego znaczenia dla wyniku sobotniego półfinału ze Skrą, bo przecież oni byli w takiej samej sytuacji, jak my, więc nie mamy się co tłumaczyć zmęczeniem. Właściwie to nie możemy nic z tym zrobić, bo przecież nie zmienimy kalendarza, dlatego nie ma co o tym dyskutować.

* cały wywiad z Ryanem Millarem w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved