Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polsko-białoruska przyjaźń?

Polsko-białoruska przyjaźń?

fot. archiwum

Białoruś nie należy do potęg ani w europejskiej, ani tym bardziej światowej siatkówce. Wygląda jednak na to, że białoruska siatkówka stanie się bliższa polskiej, nie tylko dzięki dobrze znanemu z plusligowych parkietów, Oliegowi Achremowi.

Tuż przed świętami prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski udał się do Mińska, by tam spotkać się ze swoim odpowiednikiem, Borysem Baturą. Tematem ich rozmów była bliższa współpracy obydwu federacji w niedalekiej przyszłości. Warto zauważyć, że Białorusini do podobnego porozumienia doszli w zeszłym roku z bułgarską federacją.

Współpraca między dwoma liczącymi się w Europie federacjami z pewnością miałaby pozytywny wpływ na białoruską siatkówkę. Potencjał ten kraj jednak posiada. Warto tylko wspomnieć, że w tym roku do 1/8 Challenge Cup awansowały dwie drużyny – Metallurg Żlobin (przegrywając z drużyną Łukasza Kadziewicza) oraz Stroitel Mińsk (ulegając Arkasowi Izmir). Być może dzięki  współpracy pojawi się więcej takich talentów jak Aleh Akhrem. Co ciekawe, zawodnik Asseco Resovii nie tylko przyjął polskie obywatelstwo, zgłaszając chęć gry w polskiej reprezentacji, ale zdecydował się także zmienić nazwisko. Najprawdopodobniej już w najbliższym meczu na parkiecie zobaczyć będziemy mogli Oliega Achrema.

źródło: inf. własna, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved