Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polskie kadetki raz jeszcze zagrają w Kienbaum

Polskie kadetki raz jeszcze zagrają w Kienbaum

fot. archiwum

Polskie kadetki raz jeszcze wrócą do Kienbaum. Na początku stycznia wywalczyły w tej niemieckiej miejscowości awans do mistrzostw Europy kadetek w Turcji. Tym razem w kwietniu w Kienbaum rozegrają mecze kontrolne z niemieckimi rówieśniczkami.

Po awansie do mistrzostw Europy napłynęły z całej Europy oferty grania sparingów przed kontynentalnym czempionatem. Zdecydowaliśmy się na grę z Niemkami. Jest to bardzo dobry i silny zespół. Na pewno sparingi w Kienbaum pomogą w zbudowaniu formy – powiedział trener reprezentacji Polski Andrzej Peć. Jak poinformował nasz szkoleniowiec, pierwsze zgrupowanie zostało zaplanowane od 10 do 17 kwietnia w Szczyrku. Dzień po zakończeniu kadra odjedzie do Kienbaum.

W Niemczech będziemy do 22 kwietnia. W tej chwili nie powiem, ile meczów zagramy, ale myślę, że będzie ich trzy. Trudno też teraz określić formułę tych spotkań – czy będą typowo szkoleniowe czy też oficjalne – powiedział Andrzej Peć. Następnie zawodniczki otrzymają 2-3 dni wolnego na święta wielkanocne. 28 kwietnia odlecą do Ankary.

Jak mówi polski szkoleniowiec, drzwi do kadry „są otwarte dla wszystkich.” – Oczywiście znamy wartość tych siatkarek, które wywalczyły awans. Rozpoczynają się teraz gry o mistrzostwo Polski kadetek. Sporo będę jeździć po Polsce i oglądać kandydatki do reprezentacji. Na mistrzostwa pojadą najlepsze – powiedział Andrzej Peć.Nasze czołowe kadetki będzie można zobaczyć w środę w Warszawie. W meczu I ligi Sparta podejmie SMS Sosnowiec. W tym zespole gra większość zawodniczek, które uzyskały na początku stycznia awans do mistrzostw Europy. SMS i Sparta walczą o utrzymanie się w I lidze. – Sparta jest na fali wznoszącej się. Gdy my wygramy, to uzyskamy dość sporą przewagę. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz – powiedział Andrzej Peć.

* Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk (pzps.pl)

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved