Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pogromy gospodyń w 8. kolejce PlusLigi Kobiet

Pogromy gospodyń w 8. kolejce PlusLigi Kobiet

Ósmej kolejki PlusLigi Kobiet do udanych na pewno nie będą mogły zaliczyć gospodynie rozgrywanych w tej turze spotkań. Na własnym parkiecie przegrały wszystkie drużyny, z wyjątkiem GCB Centrostalu Bydgoszcz. Nie brakowało też zaskakujących wyników.

Runda rozpoczęła się od pojedynku Sandeco EC Wybrzeża TPS Rumi z ekipą KPSK Stali Mielec. Zawodniczki beniaminka liczyły, że uda im się odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, ale na nadziejach się skończyło. Wprawdzie gospodynie już na początku pierwszego seta objęły prowadzenie, jednak w końcówce ich gra wyglądała znacznie gorzej i to mielczanki były górą. Druga odsłona przebiegała podobnie, ale tym razem rumianki nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa, wygrywając do 23. Jak się okazało, tylko na tyle stać było podopieczne Jerzego Skrobeckiego, bowiem w kolejnych partiach triumfowały już jedynie zawodniczki Stali, które skrzętnie wykorzystywały przestoje w grze swoich rywalek. Ekipa z Mielca wygrała 3:1, a tytuł MVP powędrował w ręce Magdaleny Sadowskiej.

W kolejnym starciu naprzeciwko siebie stanęły zespoły BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz Impel Gwardii Wrocław. Zdecydowanemu faworytem tej konfrontacji były mistrzynie Polski, jednak znów potwierdziło się, że siatkówka jest sportem nieobliczalnym. Wrocławianki nie dały najmniejszych szans przeciwniczkom, pewnie wygrywając w trzech setach. Podopieczne Grzegorza Wagnera będą miały nad czym się zastanawiać, bo o ile porażka może przydarzyć się każdemu, o tyle mistrzowi kraju nie wypada przegrać w tak fatalnym stylu. Bielszczanki stać było jedynie na klika „zrywów", ale było to zdecydowanie za mało na bardzo dobrze dysponowaną drużynę z Dolnego Śląska. Najlepszą zawodniczką tego meczu wybrano rozgrywającą gwardzistek – Joannę Wołosz.

Do sensacji doszło również w potyczce Banku PBS Muszynianki Fakro Muszyny z AZS Białystok. Podopieczne Wiesława Czai po raz kolejny udowodniły, że mimo trudności trzeba walczyć do końca. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły gospodynie. Zdecydowane zwycięstwo w pierwszym secie utwierdziło je w przekonaniu, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Nic bardziej mylnego. W drugiej odsłonie akademiczki zagrały jeszcze lepiej niż rywalki, pokonując ekipę Bogdana Serwińskiego do 15. Kolejna partia również należała do przyjezdnych. Muszyniankom udało się doprowadzić to tie-breaka, ale białostoczanki były tego dnia nie do zatrzymania. W piątej partii zwyciężyły do 13 i całe spotkanie 3:2. Statuetka dla najwartościowszej zawodniczki powędrowała w ręce Magdaleny Saad.

Bez większych emocji przebiegał pojedynek GCB Centrostalu Bydgoszcz z Organiką Budowlani Łódź. Mecz rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia przyjezdnych. Jednak jeszcze przed drugą przerwą techniczną, bydgoszczanki zniwelowały stratę do zaledwie jednego oczka. Po nerwowej końcówce minimalnie lepsze okazały się gospodynie. W drugiej odsłonie podopieczne Wiesława Popika uporządkowały swoja grę. Skuteczne zagrywki Julii Szeluchiny oraz bardzo dobra dyspozycja Karoliny Kosek, sprawiły, że tym razem zwyciężyły łodzianki. Podrażnione zawodniczki Centostalu triumfowały w dwóch kolejnych setach, i jako jedyne w tej rundzie wygrały na swoim terenie. Tytuł MVP przyznano Charlotte Leys.

W spotkaniu zamykającym tę kolejkę, zmierzyły się drużyny Turonu MKS Dąbrowa Górnicza i Atomu Trefl Sopot. Faworytem spotkania były przyjezdne, ale mecz lepiej rozpoczęły podopieczne Waldemara Kawki. Gospodynie wygrały pierwszego seta do 21. Potem jednak na boisku istniała już tylko ekipa z Pomorza. „Atomówki" zwyciężyły w trzech kolejnych odsłonach, w trzeciej i czwartej partii deklasując rywalki (wygrane do 13 i 10). Najlepszą zawodniczką tego spotkania wybrano Ozsoy Neriman.

Dzięki tej wygranej oraz potknięciu dotychczasowych liderek z Muszyny, zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego, wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Pierwszą trójkę zamyka, mająca pięć oczek starty, drużyna z Bielska-Białej. Ostatnie miejsce w stawce, z zerowym dorobkiem punktowym, zajmuje ekipa Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia.