Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Michał Mieszko Gogol: Finał był w naszym zasięgu

fot. archiwum

Siatkarze AZS Częstochowa po znakomitym początku sezonu zaliczyli kilka spotkań, w których ich forma była daleka od oczekiwań. W turnieju finałowym PP pokazali się jednak z dobrej strony. - Kryzys chyba mamy już za sobą - przyznał Michał Mieszko Gogol.

Podopieczni Marka Kardosa rozpoczęli sezon znakomicie, jednak na początku tego roku pojawiła się „zadyszka". Akademicy z Częstochowy w meczach z ZAKSĄ i Resovią dostali srogie lanie i pojawiły się głosy o kryzysie formy. W Pucharze Polski siatkarze spod Jasnej Góry zaprezentowali się już znacznie lepiej. Ich słabszą formę Michał Mieszko Gogol tłumaczy zmęczeniem. – Według mnie powody są trzy: ciężko przepracowany okres świąteczno-noworoczny, znużenie graniem non stop i to, że po serii naszych zwycięstw rywale zaczęli nas inaczej traktować – tłumaczył. W turnieju finałowym częstochowianie doszli do półfinału, przegrywając w nim z ZAKSĄ. Awans był jednak blisko, ponieważ ulegli  nieznacznie. – Zabrakło awansu do finału, który – uważam – był w naszym zasięgu. Mamy czego żałować, tym bardziej że Zaksa była w sobotę do ogrania. O tym, że nie wykorzystaliśmy szansy, zadecydowały szczegóły – wyjaśnił Gogol. Na uwagę zasługuje dobra gra w zagrywce Akademików, która utrudniła przeciwnikom grę.

II trener częstochowian zwrócił także uwagę na niższy poziom finałów. – U wielu zawodników widać było zmęczenie, co odbiło się na poziomie – przyznał.

Dobra dyspozycja może z pewnością napawać kibiców AZSu nadzieją na walkę w decydujących momentach sezonu. Najbliższy sprawdzian już w Kielcach. – Fart jest groźny u siebie. Poległo tam kilka niezłych firm i trzeba o tym pamiętać. To bardzo ważny mecz dla nas. Bo choć niektórzy twierdzą, że granie o czwórkę zaczyna się w weekend, to uważam, że zaczyna się już teraz. Zagramy o trzy punkty, które będą się liczyć w drugiej rundzie – przyznał Gogol.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved