Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Stephane Antiga: Skra była mocna

Stephane Antiga: Skra była mocna

fot. archiwum

- Wszyscy byliśmy skupieni i dzięki temu zdobyliśmy Puchar Polski - stwierdził po meczu finałowym Stephane Antiga, który dzień wcześniej z powodu bólu mięśni bocznych brzucha znalazł się poza wyjściowym składem mistrzów Polski.

Przede wszystkim wielkie gratulacje za zdobycie Pucharu Polski. Turniej mogłeś oglądać z różnej perspektywy – z trybun i z boiska. Jak go oceniasz?

Stephane Antiga: – W meczu ćwierćfinałowym trafiliśmy na łatwego dla nas przeciwnika – Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski. Wygraliśmy ten mecz 3:0. W kolejnym półfinałowym spotkaniu z Assecco Resovią Rzeszów zagraliśmy bardzo słabo. Mogliśmy ten mecz przegrać. W niedzielę zagraliśmy zupełnie inaczej – tak jak potrafimy najlepiej. Dziś Skra była mocna, trudna do pokonania. Wszyscy byliśmy skupieni i dzięki temu zdobyliśmy Puchar Polski.

Rzeczywiście ZAKSA nie miała zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu. Potwierdziliście swoją klasę.

Jeśli zagralibyśmy tak, jak w półfinale, to niekoniecznie my cieszylibyśmy się ze zwycięstwa.

Zdobyliście pierwszy z planowanych trofeów na ten sezon. W klubowych mistrzostwach świata byliście na drugim miejscu. Do zdobycia pozostaje jeszcze mistrzostwo Ligi Mistrzów i mistrzostwo Polski.

Tak, rzeczywiście. Braliśmy już udział w dwóch mistrzowskich turniejach. Jesteśmy na półmetku – pozostały nam jeszcze dwa. Przewagę mamy taką, że zdobyliśmy już Puchar Polski i uzyskaliśmy kwalifikację do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Teraz przed nami kilka tygodni przed meczem finałowym Ligi Mistrzów w Trento. W tym czasie zregenerujemy siły i będziemy dalej trenować, aby jak najlepiej zaprezentować się w kolejnych spotkaniach. Jest dobrze, bo mamy też ośmiopunktową przewagę nad drugą w tabeli Resovią, a to nam daje komfort grania. Możemy spokojnie pracować i równomiernie rozkładać siły na każdy kolejny mecz. Mam nadzieję, że utrzymamy taki poziom gry, jaki zaprezentowaliśmy w finale, w którym zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze.*Cały wywiad Doroty Szturm de Hirszfeld w serwisie PlusLiga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved