Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Martigues nadal bez Jakuba Łomacza

PRO B: Martigues nadal bez Jakuba Łomacza

fot. archiwum

Dwie porażki i jedna wygrana to bilans "polskich" drużyn w 13. kolejce francuskiej PRO B. Po raz kolejny Michał Kamiński i Bartłomiej Podgórski byli najlepiej punktującymi zawodnikami w swoich drużynach. Ich zespoły znajdują się w środku tabeli.

Zespół Ales nie dał szans rywalom z Dunkierki i wygrał na własnym boisku w trzech setach. Duży udział w tym zwycięstwie miał Michał Kamiński, który zagrał świetne spotkanie i na którego zawodnicy zespołu gości nie potrafili znaleźć w tym meczu sposobu. Polak atakował z niemal 62-procentową skutecznością, zdobywając w ten sposób 21 punktów. Dwa dodatkowe punkty, jeden z zagrywki i jeden zdobyty po bloku, pozwoliły mu zakończyć spotkanie z dorobkiem 23 oczek.

Ales – Dunkerque 3:0
(25:16, 25:21, 25:20)

Ekipa Bartłomieja Podgórskiego nie poradziła sobie z wyżej notowanym przeciwnikiem. Faworyci, zawodnicy Chaumont, wygrali pewnie w trzech partiach, a gra przez niemal całe spotkanie toczyła się pod ich dyktando. W ekipie zwycięskiej najwięcej punktów zdobył Laurientu Lica – 17. Natomiast w drużynie Nancy najczęściej punktował Bartłomiej Podgórski. Na 24 próby w ataku, 14 zakończył zdobyciem punktu.Nancy – Chaumont 0:3
(19:25, 21:25, 23:25)

Martigues Jakuba Łomacza, który grał na wyjeździe z zespołem Orange, także musiał uznać wyższość rywala. Pierwszego seta na swoim koncie zapisali goście, jednak już w następnych trzech ulegli dość wyraźnie gospodarzom. Polski zawodnik leczy kontuzję, której nabawił się w spotkaniu ligowym z Asnieres i nie pojawił się w tym meczu na boisku. Do zespołu wróci najprawdopodobniej dopiero w połowie lutego.

Orange – Martigues 3:1
(22:25, 25:17, 25:22, 25:14)

13. kolejka spotkań zakończyła pierwszą rundę fazy zasadniczej. Przed rundą rewanżową, drużyny z polskimi zawodnikami, zajmują miejsca w środku tabeli. Najwyżej z nich, na siódmej pozycji, uplasowała się drużyna Bartłomieja Podgórskiego, Nancy (19 pkt.). Tuż za nią, z dorobkiem 17 oczek, zanjduje się Martigues Jakuba Łomacza, a tabelę "polskich" drużyn zamyka ekipa Ales z Michałem Kamińskim na czele, która zgromadziła na swoim koncie 16 punktów i zajmuje dziewiątą lokatę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved