Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga zostanie zamknięta

PlusLiga zostanie zamknięta

fot. archiwum

To, o czym od pewnego czasu było tylko dyskutowanym pomysłem, od przyszłego sezonu stanie się faktem. Prezesi klubów PlusLigi podjęli w ostatni weekend decyzję o zamknięciu rozgrywek ekstraklasy od nadchodzącego sezonu.

Liczba drużyn występująca w przyszłorocznych rozgrywkach PlusLigi nie jest jeszcze znana. Pewne jest natomiast to, że w obecnym sezonie, z ekstraklasy można spaść i do niej awansować. Ekipom, którym nie uda się utrzymać w lidze, przyznana będzie jednak szansa na powrót do najwyższej fazy rozgrywkowej. Będą one musiały jednak spełnić określone przez włodarzy ligi warunki.

Prezesi klubów dyskutowali również o warunkach uczestnictwa w europejskich pucharach. – Europejska federacja regularnie żeruje na klubach i jeśli nadal tak będzie w przyszłym roku, trzy najmocniejsze federacje: polska, włoska i rosyjska wycofają się z rozgrywek – mówił Przeglądowi Sportowemu prezes AZS-u Częstochowa, Konrad Pakosz. Od pewnego czasu polskie kluby zaczęły bowiem głośno poruszać kwestie kosztów występów na europejskich boiskach. Niejednokrotnie przewyższają one nagrody, które drużyna reprezentująca kraj w Europie może otrzymać. – Wiele jest złych rzeczy, ale razem z kolegami z innych krajów będziemy chcieli wymóc na CEV zmiany – zapowiada prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved