Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Zatorski: Nagrody indywidualne to tylko miły dodatek

Paweł Zatorski: Nagrody indywidualne to tylko miły dodatek

fot. archiwum

Najlepszym broniącym turnieju finałowego Pucharu Polski został Paweł Zatorski. Jak podkreśla młody libero Skry Bełchatów, takie indywidualne wyróżnienia są tylko miłym dodatkiem, bo tak naprawdę zawsze najbardziej cieszy zwycięstwo.

Mecz finałowy wyglądał na taki dosyć jednostronny, ale chyba tak łatwo nie było?

Paweł Zatorski:W żadnym z tych meczów nie było łatwo i cieszymy się, że potrafiliśmy pokonać te wszystkie zespoły, które były na naszej drodze. Myślę, że ten sukces powstał dzięki współpracy praktycznie wszystkich ludzi, którzy działają wobec klubu, na czele z Tomaszem Zadrogą, który nam tutaj bardzo pomaga. Nawet jak czasami są trudne chwile, to nie jest na nas wywierana jakaś presja, tylko są dawane naprawdę mądre wskazówki. Myślę, że to nam bardzo pomaga i mamy naprawdę dobrą atmosferę do tego, żeby osiągać kolejne cele.

Skra po raz kolejny pokazuje, że praktycznie w naszej lidze nie ma na nią silnych. Wydawało się, że może Resovia, może ZAKSA będzie w stanie zagrozić, ale te mecze z nimi były bardzo jednostronne. Czy to oznacza, że mistrzostwo po raz siódmy też zapiszecie na swoim koncie?

Tak na dobrą sprawę, to sezon ligowy się na dobre dopiero zaczyna, także tutaj będzie jeszcze na pewno bardzo dużo grania. Zobaczymy, co przyniesie ten czas, bo tak naprawdę na pewno dużo będzie zależeć od zdrowia zawodników ze wszystkich drużyn. To już widać, że powoli sporo ludzi odpada z gry i są poważne kontuzje, także mam nadzieję, że będą omijały praktycznie wszystkie zespoły i ta gra się będzie toczyła na boisku, a nie w innych sytuacjach.

Puchar już macie, teraz kolejne cele do zrealizowania przed wami, m.in. udział w Final Four Ligi Mistrzów. Przy tej drabince, która została rozlosowana, wydaje się, że nie jest to zadanie nie do wykonania, przeciwnicy wydają się mówiąc kolokwialnie „do przeskoczenia”.

Na pewno są to trudni rywale i ja bym ich wcale nie skreślał, bo najpierw gramy z Roeselare i myślę, że na tym zespole musimy się skupić. Jest to naprawdę dobra drużyna, z którą Skra rok temu grała w grupie i męczyła się, grając tie-break. Na pewno będziemy musieli się od nowa mocno przygotowywać, teraz po tym cyklu przygotowań najpierw do klubowych mistrzostw świata, a teraz Pucharu Polski, na pewno mamy trochę uszczerbków na zdrowiu i musimy teraz dojść do siebie, z powrotem zbudować formę. Czasu nie ma na to za dużo, bo w środę gramy już kolejne spotkanie i będziemy musieli skupiać się powoli na tych meczach, które właśnie są niedługo przed nami.

Ten sezon jest dla ciebie bardzo dobry. Wiele osób się zastanawiało, jak poradzi sobie taki młody zawodnik w takim zespole jak Skra. Okazuje się jednak, że znakomicie dajesz sobie radę, najpierw zdobyłeś tytuł najlepszego libero na klubowych mistrzostwach świata, teraz dostałeś nagrodę dla najlepiej broniącego turnieju finałowego Pucharu Polski.

Myślę, że te nagrody indywidualne są sukcesem całych drużyn, bo to, że wszyscy bronimy, to, że dobrze przyjmujemy, jest sukcesem właśnie całego zespołu i współpracy wszystkich zawodników i trenerów, a te nagrody są miłym dodatkiem. Najbardziej mnie cieszy zwycięstwo w turnieju, tak samo jakby mnie cieszyło zwycięstwo w klubowych mistrzostwach świata. Zawsze mówię, że z chęcią oddałbym te nagrody indywidualne tylko po to, żeby wygrywać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved