Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Turniej ułożył się dla nas idealnie

Paweł Woicki: Turniej ułożył się dla nas idealnie

fot. archiwum

- To nie jest takie łatwe wygrać Puchar Polski, mimo tego, że jesteśmy bardzo mocną drużyną - przyznaje rozgrywający Skry, Paweł Woicki. I przyznaje, że na dzień dzisiejszy najgroźniejszym przeciwnikiem Skry jest... AZS Politechnika Warszawska. Dlaczego?

Pierwszy cel w tym sezonie osiągnięty. Jak możesz podsumować turniej, patrząc z perspektywy meczu rozgrywanego w Nowym Dworze Mazowieckim i spotkań finałowych na Torwarze?

Paweł Woicki: Turniej ułożył się dla nas idealnie. Graliśmy równo i dobrze. Bardzo ciężki przeciwnik w meczu półfinałowym i równie trudny przeciwnik w finale. My cały czas zagraliśmy z taką samą konsekwencją, z takim samym przygotowaniem psychicznym. Myślę, że to się opłaciło. Przed chwilą usłyszałem stwierdzenie, że dosyć łatwo nam to poszło. Być może to wyglądało łatwo, ale to jest tak naprawdę kawał ciężkiej pracy wszystkich. Myślę tu o zawodnikach, trenerach, całym sztabie, który nas przygotowuje do tego, o sponsorach. Gdyby nie firma PGE, to by tej drużyny nie było w takim kształcie, w jakim jest i to wszystko nie wyglądałoby tak, jak wygląda.

Jeżeli chodzi o formułę turnieju, która z roku na rok się rozrasta, uważasz, że przekłada się to na poziom gry. Patrząc na wyniki poszczególnych spotkań można odnieść wrażenie, że rywale nie stawiali dużego oporu?To nie jest takie łatwe wygrać Puchar Polski, mimo tego, że jesteśmy bardzo mocną drużyną. Jak mówiłem, to jest złożone nie tylko z tego, że są bardzo dobrzy gracze, ale jest również bardzo dobry sponsor strategiczny, bardzo dobry sztab szkoleniowy. Myślę, że to ma ogromny i znaczący wpływ na sukcesy drużyny.

Uważasz, że warto wprowadzać system powtórek do ligi? Czy twoim zdaniem może on być pomocny na przykład w meczach finałowych?

Jest to dobre rozwiązanie. Wydaje mi się, że technicznie może być z tym problem, ponieważ w PlusLidze mimo tego, że siatkówka stoi na najwyższym poziomie technicznym, nie wszystkie mecze są transmitowane. A mieć kamery na każdym meczu, na każdej linii i obserwować wszystko, to może być problemem. Myślę, że sędziowie za dużo błędów nie popełniali w tym turnieju. Naprawdę radzili sobie znakomicie.

Teraz w pierwszej kolejności czekają nas emocje w Lidze Mistrzów, potem w finałach PlusLigi. Jak oceniasz szanse Skry na sukcesy w tych rozgrywkach? Patrząc na losowanie wydaje się, że to Jastrzębie trafiło na prostszą ścieżkę do Final Four?

Żeby wygrać Ligę Mistrzów trzeba wygrywać z każdym. Owszem awans do Final Four jest to sukces, ale myślę, że na każdy mecz trzeba być bardzo dobrze przygotowanym i na każdym meczu grać na 100% swoich możliwości. Najpierw czekają nas mecze w PlusLidze. Już w środę gramy z Politechniką Warszawską. To będzie dla nas bardzo ciężkie spotkanie. Teraz każdy mecz jest ważny, nieważne czy się gra z ósmą, dziesiątą drużyną, czy z zespołem z I ligi. Każdy mecz jest najważniejszy i każdy mecz jest pod presją. Ciężko tu mówić o stopniowaniu celów. Trzeba do każdego podejść w 100% skoncentrowanym.

Paweł Zagumny stwierdził, że odnosi wrażenie, iż niektóre zespoły podeszły do tego turnieju z marszu, nie dość skoncentrowane i przygotowane. Myślisz, że to wam pomogło?

Ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć. Jeśli tak było, to tylko źle świadczy o tych drużynach. Termin, nie wiem z jakim wyprzedzeniem, ale ustalany jest wcześniej. My jesteśmy drużyną, która najwięcej spotkań rozgrywa w tym sezonie. Myślę, że nieprzygotowani to my moglibyśmy podejść do tego turnieju, ponieważ graliśmy mecz w sobotę, poniedziałek i wcześniej chyba w środę. My staramy się być przygotowani do każdego spotkania i na razie to całkiem nieźle wychodzi.

Która drużyna spośród tych grających w fazie play-off jest twoim zdaniem najgroźniejszym rywalem w walce o złoto?

Warszawa, ponieważ spotykamy się z nimi w środę i to jest w tej chwili najgroźniejszy rywal.

Z zawodnikiem rozmawiała Karina Kilińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved