Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W rosyjskim Meczu Gwiazd lepszy Zachód

W rosyjskim Meczu Gwiazd lepszy Zachód

Zgodnie z przewidywaniami to zawodnicy reprezentujący Zachód zwyciężyli w Meczu Gwiazd rosyjskiej Superligi. W rozegranym w Kemerowie spotkaniu prowadzeni przez Władimira Alekno gracze pokonali drużynę Wschodu 3:1.

Silny skład Zachodu sprawił, że to właśnie ten zespół był postrzegany jako faworyt "gwiezdnego meczu". Dmitrij Muserskij, Wadim Chamuckich czy Maksim Michajłow mieli stanowić trzon tej drużyny i tak też się stało. Już na pierwszej przerwie technicznej Zachód prowadził 8:5 i, mimo że wschodni rywale próbowali podjąć walkę, nie zdołali dogonić Zachodu, który wygrał 25:20. W drugiej partii drużyna prowadzona przez trenera Alekno zanotowała bardzo dobre otwarcie, ale w końcówce nie wykorzystała dwóch okazji do skończenia seta, co wykorzystał zespół Wschodu. Ekipa, w której szeregach zagrał w tym meczu Łukasz Kadziewicz zwyciężyła 26:24. Dwie kolejne odsłony należały jednak do Zachodu – Muserskij i spółka kontrolowali grę i ostatecznie wygrali je odpowiednio do 16 i 22.

Najlepszymi graczami zostali wybrani Dmitrij Muserskij i Maksim Michajłow w zespole Zachodu oraz Bjoern Andrae i Aleksandr Butko w drużynie Wschodu.

Drużyna Zachodu – Drużyna Wschodu 3:1
(25:20, 24:26, 25:16, 25:22)