Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Sparta Warszawa najlepszym juniorskim zespołem na Mazowszu

Sparta Warszawa najlepszym juniorskim zespołem na Mazowszu

Siatkarki warszawskiej Sparty zostały mistrzyniami Mazowsza juniorek w sezonie 2010/2011. Podopieczne Marcina Wojtowicza odniosły trzy zwycięstwa w turnieju pokonując Nike Ostrołęka, LTS Legionovia Legionowo i MOS Wola Warszawa.

Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych, żeńskich ekip na Mazowszu rozrywany był na obiektach praskiego MOSiR-u, gdzie na co dzień gra i trenuje Sparta Warszawa. W trzydniowej imprezie, rozgrywanej systemem każdy z każdym zagrały zespoły MOS-u Wola Warszawa, Nike Ostrołęka, LTS-u Legionovia oraz gospodarz – Sparta Warszawa.

Na inaugurację turnieju juniorki Sparty, biorące również udział w rozgrywkach I ligi kobiet, zmierzyły się z rówieśniczkami z Ostrołęki. Pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem warszawianek w trzech setach, a każda z partii miała podobny przebieg. Walka punkt za punkt do stanu 5:5 i następnie zdecydowana przewaga spartanek.

Sparta Warszawa – Nike Ostrołęka 3:0
(25:11, 25:15, 25:14)

Sparta: Polak, Grzelak, M. Dybek, Ziętek, Sikorska, Śliwińska, Kutikow (libero) oraz Roman i K. Dybek
Nike: Bałdyga, Nasiadka, Kaczyńska, Borawska, Stępnowska, Zyśk, Skiba (libero) oraz Olbryś i Lenkiewicz

W drugim piątkowym spotkaniu MOS Wola Warszawa grał z legionowskim LTS-em, znacznie przewyższającym warunkami fizycznymi siatkarki z Warszawy. Gładko wygrana pierwsza partia (25:12), uśpiła czujność podopiecznych Andrzeja Doktorskiego, które przegrywały w drugiej partii 0:5. Krótka reprymenda szkoleniowca z Legionowa sprawiła, że na tablicy wyników szybko pojawił się remis, a w dalszej odsłonie seta na boisku dominował zespół spod Warszawy wygrywając 25:15. Sporo emocji było po zmianie stron. Ekipa Krzysztofa Czarnołęckiego zagrała zdecydowanie odważniej, a przede wszystkim skuteczniej. Stołeczne prowadziły wysoko (22:14), kiedy w pogoń za nimi rzuciły się siatkarki LTS-u. Punkty Aleksandry Wachowicz oraz wybranej najlepszą atakującą turnieju, Aleksandry Piestrzyńskiej pozwoliły Legionovii zbliżyć się do zaledwie dwóch punktów (24:22). Przysłowiową kropkę nad „i" postawiła Agnieszka Doniek, kończąc partię 25:22. Już w początkowej fazie czwartego seta juniorki z Legionowa odskoczyły na kilka punktów, ale ich rywalki nie zamierzały się poddawać i dwukrotnie odrabiały straty. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Andrzeja Doktorskiego wygrywając 25:16.

MOS Wola Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 1:3
(12:25, 15:25, 25:22, 16:25)

MOS Wola: Semeniuk, Piestrzyńska, Jankowska, Doniek, Zawadzka, Kołtuniak, Brodziak (libero) oraz Kobus i Szyjka

W sobotnie popołudnie jako pierwsze na boisko wybiegły zespołu MOS-u i Nike. Ostrołęczanki, które po meczu ze Spartą wróciły do domu, tym razem w stolicy zameldowały się osłabione brakiem kilku zawodniczek. W ich miejsce Dariusz Piersa zabrał kadetki Patrycję Pawelczyk, Kamilę Parzych i Aleksandrę Prusińską oraz… trenera seniorek, Roberta Kupisza. A emocji w meczu nie brakowało. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem zespołu z Ostrołęki 26:24. W drugiej partii sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przy stanie 17:17 dwa punkty zdobyła Aneta Pietrzyńska i o przerwę dla zespołu poprosił trener Piersa (19:17). Po chwili MOS Wola prowadził już trzema punktami, a asa serwisowego zdobyła Izabela Szyjka (20:17). Kiedy wydawało się, że w meczu będzie remis 1:1, zespół Nike odrobił straty, wygrywając po atakach Gabrieli Borawskiej 25:23. W partii numer trzy inicjatywa byłą po stronie warszawianek, które os stanu 5:5 odskoczyły na cztery oczka przewagi (10:6), ale i tym razem stołecznym przypomniała się Borawska niwelując straty ekipy Nike (11:11). Ale siatkarki Krzysztofa Czarnołęckiego po chwili ponownie były na prowadzeniu. Skuteczna zagrywka Gabrieli Jankowskiej i Jagody Foks zapewniła im wygraną 25:16. Po zmianie stron oba zespoły szły punkt za punkt do stanu 11:11. Wówczas ekipa MOS-u zaczęła popełniać proste błędy, a czarnym koniem Dariusza Piersa okazała się Patrycja Pawelczyk, która przypieczętowała wygraną Nike Ostrołęka 25:17)

Nike Ostrołęka – MOS Wola Warszawa 3:1
(26:24, 25:23, 16:25, 25:17)

Nike: Zyśk, Kaczyńska, Dudzic, Borawska, Stepnowska, Bałdyga, Skiba (libero) oraz Olbryś, Pawelczyk, Prusińska i Parzych
MOS Wola: Semeniuk, Pietrzyńska, Jankowska, Doniek, Zawadzka, Kołtuniak, Brodziak (libero) oraz Kobus, Kowalewska, Foks, Szyjka i Mikos (libero)

Równie ważny, co pojedynek między MOS-em, a Nike był mecz pomiędzy Spartą, a Legionovią. Zwycięzca tego spotkania mógł być pewny awansu do następnej rundy mistrzostw Polski. Nic więc dziwnego, że obie ekipy podeszły do tego spotkania bardzo poważnie, dodatkowo legionowianki chciały się zrewanżować za dotkliwą porażkę w lidze. W mecz lepiej weszły gospodynie, które po trzech autowych atakach LTS-u prowadziły 3:0, a po asach serwisowych Aleksandry Sikorskiej i Ewy Śliwińskiej 11:4. Podopieczne Andrzeja Doktorskiego miały spore problemy z przyjęciem, a ataki najskuteczniejszych w meczu z MOS-em, Agnieszki Piestrzyńskiej i Aleksandry Wachowicz podobijały stołeczne. Sparta wysoko wygrała pierwszą odsłonę meczu 25:13 i od mocnego uderzenia weszła w drugiego seta. Siatkarki Marcina Wojtowicza prowadziły już 5:0, kiedy na zagrywce w zespole Legionovii pojawiła się Anna Szerszyńska. To po jej serwisach na prowadzeniu 7:5 były przyjezdne, a kiedy kolejne dwa punkty z zagrywki dołożyła Piestrzyńska na tablicy wyników było 10:6. Spokój w szeregi Sparty wprowadziła Śliwińska, która doprowadziła do wyrównania, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na stronę warszawianek, które wygrały 25:20). Trzeci i ostatni set tego spotkania był niemal kopią pierwszej odsłony meczu. Legionowianki miały duże problemy z przyjęciem zagrywki, a po drugiej stronie siatki kapitalnie w obronie zagrała Marta Kutikow. Spartanki wygrały 25:13 zapewniając sobie awans do kolejnych gier mistrzostw Polski juniorek.

Sparta Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 3:0
(25:13, 25:20, 25:13)

Sparta: Polak, Grzelak, Białczak, Ziętek, Sikorska, Śliwińska, Kutikow (libero) oraz Roman i K. Dybek i M. Dybek
Legionovia: Wachowicz, Scecewicz, Doktorska, Szerszeńska, Chojnacka, Piestrzyńska, Snopkiewicz (libero) oraz Dziułka i Siekierko

W ostatnim dniu turnieju na Jagiellońskiej legionowianki w trzech setach rozprawiły się z Nike Ostrołęka. Dzięki wygranej siatkarki Andrzeja Doktorowicza zapewniły sobie tytuł wicemistrza Mazowsza juniorek.

LTS Legionovia Legionowo – Nike Ostrołęka 3:0
(25:12, 25:20, 25:19)

Na zakończenie finału mistrzostw Mazowsza Sparta zmierzyła się z MOS-em Wola Warszawa. Po gładkiej wygranej spartanek 25:14, w kolejnej partii do głosu coraz częściej zaczęły dochodzić siatkarki z Woli. Podopieczne trenera Czarnołęckiego zagrały pewniej w ataku, a w przyjęciu spore ożywienie przyniosła zmiana libero. Joannę Brodziak zastąpiła Małgorzata Mikos. MOS wygrał drugiego seta 25:19 i w po zmianie stron nie zwalniał tempa. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia MOS-u 4:0, jednak na finiszu lepsze była Sparta.

Sparta Warszawa – MOS Wola Warszawa 3:1
(25:14, 19:25, 25:16, 25:19)

Sparta: Polak, Grzelak, Śliwińska, K. Dybek, Ziętek, Białczak, Kutikow (libero) oraz Roman, M. Dybek, Kalinowska, Sikorska i Jaskólska
MOS Wola: Pietrzyńska, Jankowska, Doniek, Foks, Zawadzka, Kołtuniak, Brodziak (libero) oraz Kobus, Szyjka, Kowalewska i Mikos (libero)