Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt: Jacek Nawrocki najlepszym trenerem w Polsce 2010

Plebiscyt: Jacek Nawrocki najlepszym trenerem w Polsce 2010

fot. archiwum

Jacek Nawrocki, szkoleniowiec siatkarzy Skry Bełchatów i kandydat na selekcjonera reprezentacji narodowej, był waszym zdaniem najlepszym trenerem w Polsce w 2010 roku. W Plebiscycie Strefy Siatkówki wyprzedził Roberto Santillego i Marka Kardosa.

W I edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki (2006 rok) najlepszym trenerem został wybrany Ireneusz Mazur. Przez kolejne trzy lata w kategorii na najlepszego trenera w Polsce triumfował Argentyńczyk Daniel Castellani. W ubiegłym roku wyprzedził on Krzysztofa Stelmach oraz duet Jerzy Matlak/Piotr Makowski. W 2010 roku jednak wobec słabych wyników reprezentacji Polski nie został nawet nominowany.

V edycję Plebiscytu Strefy Siatkówki w tej kategorii wygrał Jacek Nawrocki. Szkoleniowiec mistrzów Polski i klubowych wicemistrzów świata zdobył ponad 40% waszych głosów. Wyprzedził w naszym głosowaniu Włocha Roberto Santillego, który w ubiegłym sezonie prowadził zespół Jastrzębskiego Węgla i Słowaka Marka Kardosa, który od tego sezonu zasiada na ławce trenerskiej AZS Częstochowa.

Wyniki V Plebiscytu Strefy Siatkówki w kategorii:
Najlepszy trener w Polsce w 2010 roku1. Jacek Nawrocki – 40,86% głosów

Po odejściu Daniela Castellaniego były asystent szkoleniowca podjął pracę jako pierwszy trener Skry Bełchatów, zmagając się ze sporymi oczekiwaniami. Mimo przegranej w Pucharze Polski sezon na ławce trenerskiej Skry Bełchatów Jacek Nawrocki może zaliczyć do udanych. Bełchatowianie zdobyli mistrzostwo Polski, brązowy medal siatkarskiej Ligi Mistrzów, zajęli też drugie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata.

2. Roberto Santilli – 23,01% głosów

Kolejny rok pracy szkoleniowca z Jastrzębskim Węglem i włoska szkoła trenerska zaowocowały sporymi sukcesami. Gra jastrzębian wzbudzała uznanie wśród rywali. Zespół uzyskał najlepszy wynik w historii klubu, zdobywając Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju. Dzięki pracy z Roberto Santillim rozbłysnęły talenty Igora Yudina czy Patryka Czarnowskiego, a do wysokiej formy powrócił Paweł Abramow.

3. Marek Kardos – 15,94% głosów

Po zakończeniu sportowej kariery Marek Kardos otrzymał szansę poprowadzenia siatkarzy AZS-u Częstochowa w sezonie 2010/2011. Na komentarze zarzucające trenerowi brak doświadczenia szkoleniowego najlepiej odpowiedziały sportowe wyniki akademików. Mimo że niestawiani w roli faworyta, podopieczni Marka Kardosa, grając równo, na półmetku rozgrywek zajmowali drugie miejsce w tabeli PlusLigi.

Kolejne miejsca:
4. Mariusz Wiktorowicz – 8,05% głosów
5. Jerzy Matlak – 6,97% głosów
6. Wiesław Popik – 5,17% głosów

Już jutro poznamy najlepszego działacza w 2010 roku.

Zobacz również:
Wyniki Plebiscytu Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved