Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Piotr Gacek: Brakuje mi zwykłego treningu

Piotr Gacek: Brakuje mi zwykłego treningu

fot. archiwum

W niedzielne popołudnie PGE Skra Bełchatów zdobyła piąty w historii klubu Puchar Polski. - Nie zachowaliśmy zimnej krwi do końca. Zespół z Bełchatowa zasłużenie wygrał dziś spotkanie i serdecznie im tego gratuluję - powiedział libero z Kędzierzyna-Koźla.

Wartość zespołu z Bełchatowa podkreśla były zawodnik mistrzów Polski – Piotr Gacek, który w tym roku zmierzył się z podopiecznymi Jacka Nawrockiego w finale Pucharu Polski – Żeby wygrać ze Skrą trzeba zagrać na sto procent swoich umiejętności. Niestety my dzisiaj tego nie zrobiliśmy. Zespół z Bełchatowa rozegrał świetne spotkanie. Bardzo dobrze zagrali serwisem i odrzucili nas od siatki – to było kluczem do zwycięstwa w tym meczu. Skra była zdecydowanie lepszym zespołem, chociaż w drugiej partii mogliśmy doprowadzić do remisu i ten mecz mógłby rozpocząć się od początku. Nie zachowaliśmy jednak zimnej krwi do końca. Zespół z Bełchatowa zasłużenie zdobył dziś Puchar Polski i serdecznie im tego gratuluję.

Już w półfinałowym meczu z Tytanem AZS Częstochowa Brazylijczyk Idner Faustino Lima Martins popisywał się znakomitą grą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Trener kędzierzynian również w meczu finałowym mógł liczyć na dobrą postawę swojego przyjmującego. – Jest to niewątpliwie ciekawa osobowość. Taki zawodnik jest nam bardzo potrzebny w zespole, bo widać u niego, że jest walczakiem, który wychodzi na boisko tylko po to, żeby wygrać za wszelką cenę dane spotkanie. Jest to siatkarz, który na pewno niejednokrotnie wniesie coś do naszego zespołu – powiedział libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Puchar Polski już za nami. Teraz czekają nas następne wyzwania. Jest jeszcze Puchar CEV i walka o mistrzostwo Polski. Nie spoczniemy na laurach. Głęboko wierzę w to, że będziemy bić się o najwyższe miejsca i zrealizujemy ten cel, który był postawiony przed nami na początku sezonu. Mam nadzieję, że będzie czas, żeby choć troszkę potrenować, bo na tą chwilę, mogę powiedzieć, że brakuje mi po prostu zwykłego treningu – dodał Piotr Gacek.Radości ze zdobycia tego cennego trofeum nie ukrywał rozgrywający Skry Bełchatów, Miguel Angel Falasca.W zeszłym roku zagraliśmy w Pucharze Polski źle dlatego teraz chcieliśmy koniecznie zdobyć ten puchar. W dzisiejszym spotkaniu prezentowaliśmy się równie dobrze jak w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze, ale szczególne słowa uznania należą się Marcinowi Możdżonkowi, który w ostatnich tygodniach niewiele trenował, a wyszedł na boisko i rozegrał dwa świetne spotkania. Tak naprawdę gratulacje należą się całej drużynie, bo zagraliśmy dziś bardzo zespołowo – powiedział najlepszy zawodnik finałowego spotkania Pucharu Polski.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved