Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jerzy Skrobecki: W siatkówce błędy są nieuniknione

Jerzy Skrobecki: W siatkówce błędy są nieuniknione

fot. archiwum

- Mecz zakończył się w myśl zasady, że ten, kto popełnia mniej błędów, wygrywa mecz - mówił po meczu ze Stalą Mielec trener Jerzy Skrobecki. Trener Adam Grabowski zwracał uwagę na fakt, że mecz był nierówny i oba zespoły nie ustrzegły się przestojów.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać dzisiejsze spotkanie. Nie był to dla nas łatwy mecz. Mam nadzieję, że podobał się kibicom. Cieszę się ze zwycięstwa za trzy punkty. Pozwolą nam one ponownie zbliżyć się do środka tabeli, gdyż łącznie mamy ich już 10 – mówiła kapitan mieleckiej Stali, Magdalena Sadowska, po zwycięskim meczu w Rumi. Stal pokonała beniaminka ligi 3:1 i zyskała cenne trzy punkty. – Cieszą mnie trzy punkty, trochę mniej nasza gra. Był to nierówny mecz. Dużo przestojów miały obydwie drużyny. Dla trenerów nie są to łatwe chwile. Ten mecz kosztował mnie sporo nerwów. Dużo pracy jeszcze przed naszym zespołem, aby znaleźć się w najlepszej ósemce – przyznał trener mielczanek, Adam Grabowski.

Coraz trudniej wygląda sytuacja zespołu z Rumi, który przegrał ósmy mecz z rzędu. – Mimo tego, że przegrałyśmy mecz, jestem zadowolona z tego, że podjęłyśmy walkę. Wygrałyśmy seta i o mały włos nie wygrałybyśmy kolejnych. W połowie 1. seta stanęłyśmy i oddałyśmy bez walki 6 punktów. Mam nadzieję, że ta walka przełoży się na grę w kolejnym spotkaniu z Centrostalem Bydgoszcz – twierdzi kapitan drużyny, Dorota Pykosz. Wygrany set  ze Stalą Mielec był dopiero drugim, który na swoją korzyść w tym sezonie rozstrzygnęły siatkarki TPS. Z zerowym dorobkiem punktowym zajmują aktualnie ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi. – Mecz zakończył się w myśl zasady,że ten, kto popełnia mniej błędów, wygrywa mecz. W siatkówce błędy są nieuniknione. Mecz był bardzo zacięty i dramatyczny. Trwał blisko 2 godziny, mimo że zostały rozegrane tylko cztery sety. Nasi kibice mogą być zadowoleni z oblicza spotkania, ale nie z wyniku – mówił po spotkaniu trener Jerzy Skrobecki.

źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved