Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wanda znów wygrywa

II liga M: Wanda znów wygrywa

Okazało się, że ostatnia porażka Wandy Kraków była tylko wypadkiem przy pracy. W meczu 14. kolejki II ligi mężczyzn krakowscy siatkarze pokonali gości ze Strzyżowa i udowodnili po raz kolejny, że w tym sezonie w swojej grupie nie mają sobie równych.

Mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia siatkarze Wisłoka Strzyżów, gdyż zdobyli oni cztery pierwsze punkty z rzędu, a krakowianie dość długo nie mogli im dorównać i odrobić straty. Zrobili to dopiero przy remisie po 13 blokując Soję, a pierwsze prowadzenie dla gospodarzy (15:14) wywalczył swoim atakiem Pić. Od tego momentu zaczęli je już tylko powiększać. Dobre zagrywki Syguły i Soroki odrzucały gości od siatki i nie pozwalały Wilkowi na kombinacyjne rozgrywanie akcji swojej drużyny. Ostatecznie set pomógł krakowianom wygrać Pachowicz, który po swoim ataku posłał piłkę w aut i zakończył tę partię wynikiem 25:21.

Drugi set rozpoczął z jedną zmianą w szeregach Wandy, mianowicie na boisko zamiast Blachury wybiegł Poprawa. Ta odsłona była zdecydowanie najrówniejszą i najbardziej zaciętą. Cały set oscylował w granicach remisu. Od samego jej początku kibice mogli podziwiać znakomite zagrywki wykonywane przez zawodników po obu stronach siatki. Świetnie grający środkowi ze Strzyżowa popisywali się efektownymi "gwoździami". Dodatkowo temperaturę zawodów podnosił nieco sędzia, który przy remisie po 8 zauważył wątpliwy błąd krakowian po ataku Pachowicza czy przy stanie 17:16 dla gospodarzy odgwizdał podwójne odbicie przez Wilka. W końcówce tego seta w grę obu ekip wdarły się nieporozumienia, które skutkowały prostymi błędami, takimi jak ataki w aut lub niedokładne przyjęcia. Błędem zresztą, a dokładnie atakiem w aut Soi dającym zwycięstwo na przewagi krakowianom, zakończył się ów set.

Ostatnia odsłona od samego początku rozgrywana była pod dyktando siatkarzy z Nowej Huty. Prowadzili oni 3:0, 6:1 czy 8:3. Krakowianie praktycznie nie mylili się w ataku a goście ze Strzyżowa nie mogli znaleźć sposobu na odebranie zagrywki Syguły. Ostatni punkt w secie zdobył Tepling, dając swojej drużynie wygraną w tym secie 25:15 a w całym meczu 3:0.

Wanda Kraków zdobyła kolejne 3 punkty i nad drugim w tabeli Kęczaninem Kęty ma już 11 oczek przewagi więc tylko wielki pech może sprawić, że nie wygra ona swojej grupy. Pytanie tylko, czy i przez play-off’y przebrnie tak samo pewnie jak przez rundę zasadniczą…

Wanda Instal Kraków – MKS Wisłok Strzyków 3:0
(25:21, 27:25, 25:15)

Wanda Kraków: Blachura, Tepling, Syguła, Pić, Soroka, Dzierwa, Mrozowski (libero) oraz Galiński, Poprawa, Szczepanik, Rutkowski i Bławat
Wisłok Strzyżów: Włodyka, Soja, Krzysiak, Pochowicz, Wilk, Kusior, Podpora (libero) oraz Przystaś, Armata i Rędziniak