Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni Radom coraz bliżej czołowej czwórki

II liga M: Czarni Radom coraz bliżej czołowej czwórki

Komplet punktów znów zdobyli siatkarze Czarnych Radom. W spotkaniu II ligi podopieczni Wojciecha Stępnia pokonali 3:1 wicelidera tabeli, Karpaty Krosno. Tą wygraną RCS kontynuuje serię zwycięskich meczów i jest coraz bliżej czołowej czwórki swojej grupy.

W ubiegłym tygodniu w spotkaniu w Wandą Kraków podopieczni trenera Krzysztofa Frączk a pokazali, że nie bez przyczyny zajmują drugie miejsce w tabeli. Siatkarze z Karpat po zaciętym spotkaniu pokonali niekwestionowanego lidera 3:2. Nic więc dziwnego, że radomianie z szacunkiem i uznaniem wypowiadali się o rywalu.

Głośno dopingowani przez kibiców gospodarze prezentowali się lepiej od przyjezdnych. Mocna zagrywka i skuteczny atak – to wszystko sprawiło, że pierwszego seta radomianie wygrali do 18. Kolejna partia wygrana do 25. przysporzyła kibicom więcej emocji. Ze stanu 24:22 zrobiło się 24:25 i w końcówce było bardzo nerwowo. Na szczęście dla gospodarzy w kluczowym momencie zawodnik z Karpat popsuł zagrywkę. To co nie udało się przyjezdnym w drugiej partii, udało się w trzeciej. Stare siatkarskie porzekadło mówi, że jeśli nie wygrywasz 3:0 przegrywasz 2:3. Na szczęście słowa te się nie sprawdziły i w czwartym secie Wojskowi stanęli na wysokości zadania i dosłownie zmiażdżyli rywala.

Czarni wygrywając trzeci mecz z rzędu mają realne szanse na zajęcie miejsca w ścisłej czołówce. Awans do pierwszej czwórki wydaje się bardzo trudny, ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych.

RCS Czarni Radom – Karpaty Krosno 3:1
(25:18, 27:25, 17:25, 25:12)

Czarni: Kalita, Kocik, Jaskulski, Staniec, Surma, Kleczaj, Biliński (libero) oraz M. Koryciński, B. Koryciński, Obremski i Ostrowski