Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Radomianki już pewne gry w play-off

II liga K: Radomianki już pewne gry w play-off

fot. archiwum

Zawodniczki Politechniki Radomskiej nie przerywają swojej dobrej serii. W kolejnym spotkaniu z warszawską ekipą nie pozostawiły żadnych wątpliwości, że siatkówka w Radomiu ma się dobrze. Tym razem wygrały 3:0 z imiennikiem, Politechniką Warszawską.

Trwa dobra passa ekipy z Radomia. Choć sytuacja finansowa wciąż nie napawa optymizmem, siatkarki dostarczają swoim kibicom sportowych emocji. Aczkolwiek są drużyny, które mają gorzej. – Zawodniczki warszawskiego AWF-u nie dość, że grają za darmo, to jeszcze same muszą opłacać akademiki, więc z nami nie jest jeszcze tak tragicznie – podkreślał po meczu w Warszawie Krzysztof Białczak.

Na szczęście jego podopieczne skupiają się tylko na dobrej grze. W starciu ze stołeczną Politechniką cały czas udowadniały, że walka o najwyższe cele nie wynika z przypadku. Szkoleniowiec po jednym z wygranych spotkań informował, że do pełni szczęścia radomiankom potrzeba sześciu punktów. Udalo się je zdobyć w straciach z warszawskimi drużynami: AWF-em i Politechniką. Teraz siatkarki mogą spokojnie przygotowywać się do rundy play-off, bowiem ich miejsce w najlepszej "czwórce" jest pewne.

Praktycznie tylko fragmentami rywalki z Warszawy były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z radomiankami, zwłaszcza wtedy, gdy szkoleniowiec gości zdecydował się wpuścić na parkiet Joannę Kaliszuk, która najwyraźniej znalazła dzisiaj wspólny język z kapitan zespołu Agata Grygorowicz. Na przechylenie szali zwycięstwa w którejkolwiek partii było to jednak za mało.Co ciekawe, szkoleniowiec radomianek Krzysztof Białczak w całym spotkaniu nie przeprowadził nawet jednej zmiany. Skoro jednak ta taktyka przyniosła spodziewany efekt, fani akademiczek z pewnością jej przyklasną.

AZS Politechnika Radomska – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:22, 25:15, 25:19)

Składy zespołów:
AZS Politechnika Radomska: Sojka, Pasieczna, Michalska, Gnyś, Mazur, Kucharska, Guzikiewicz (libero)
AZS Politechnika Warszawska: Grygorowicz, Duda, Pilarek, Sibiga, Piekut, Zacieg, Bartkowiak (libero) oraz Gancarczyk, Kaliszuk, Rojek i Nowicka

Zobacz również:
Wyniki 14. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: RadomSport.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved