Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Extrans Patria drugi raz ograła Pogoń

II liga K: Extrans Patria drugi raz ograła Pogoń

Siatkarki Extrans Patrii Sędziszów Młp. w drugim tegorocznym meczu na własnym parkiecie pokonały Pogoń Proszowice. Tym samym sędziszowski zespół zwyciężył drugi raz drużynę z Proszowic w sezonie 2010/11.

Siatkarki sędziszowskiej drużyny drugi raz w tym sezonie zwyciężyły zespół z Proszowic. Przyjezdne mocno stawiały się tylko w pierwszych dwóch setach. Pogoń tryumfowała w pierwszej odsłonie, wykorzystując stateczną postawę miejscowych. Początek meczu należał do gospodyń, które prowadziły różnicą kilku punktów. Pierwszy remis zanotowano przy stanie 14:14. Do końca inauguracyjnej partii gra była wyrównana. Zwyciężył zespół z Małopolski, wykorzystując błędy własne Extrans Patrii. W drugim secie przy prowadzeniu Pogoni 7:4 na boisku pojawiła się Monika Bartnicka, grająca trener sędziszowskiego teamu. Jej wejście poderwało drużynę do walki. Uzyskała pięciopunktowe prowadzenie. Pogoń jednak nie pasowała. Walcząc ofiarnie i ambitnie, doprowadziła do stanu 23:23. W emocjonującej końcówce skuteczniejszy był zespół Extrans Patrii, dla którego rozstrzygający punkty zdobyła Joanna Chmura . Popularna „Chmurka” była najlepszą zawodniczką meczu, spisując się bardzo dobrze zwłaszcza w ataku. W trzecim secie drużyna z Proszowic wyrównaną walkę toczyła do jego połowy. W końcowym fragmencie tej odsłony, jak i w całym czwartym secie, dominował zespół z Podkarpacia. W czwartym starciu mocnymi i skutecznymi atakami popisywała się Żaneta Baran. Wysoka przyjmująca Extrans Patrii była nie do zatrzymania dla rywalek. Mające przewagę wzrostową gospodynie dobrze radziły sobie grze blokiem i ataku. Pogoń imponowała pełną poświęcenia postawą w obronie. Było to przyczyną kilku długich wymian w tym meczu.

Extrans Patria Sędziszów Młp. – Pogoń Proszowice 3:1
(26:28, 26:24, 25:20, 25:20)

Patria:
Baran, Róg, Hajduk, Ciszczoń, Kutyła, Myjak, Wrona (libero) oraz Chmura, Bartnicka i Pyrć
Pogoń: Maj, Koperczak, Belska, Zuch, Wiatrowska, Woźniak (libero) oraz Bucka i Przybyło

Powiedzieli po meczu:
Paulina Pyrć
(przyjmująca Extrans Patrii Sędziszów Młp.): – Zespół Proszowic to niełatwy rywal. Pogoń znana jest ze swej waleczności. Najmocniej postawiała się nam w początkach meczu.Bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku grała nasza kapitan, Joanna Chmura.

Eliza Koperczak (kapitan Pogoni Paleo Proszowice): – Starałyśmy się postawić Extrans Patrii. Wygrałyśmy tylko pierwszego seta. Niewiele nam brakowało, aby zwyciężyć i w drugim secie, który przegrałyśmy na przewagi. Gdybyśmy wygrały drugie starcie, wynik mógł być inny. Nie udało, szczęście było z lepszym, a tym był zespół z Sędziszowa Młp. Gospodynie lepiej niż my grały blokiem. To w dużej mierze przełożyło się na wynik. Walczymy o zajęcie siódmej, ósmej pozycji co sprawi, że play-out zaczęlibyśmy w roli gospodarza. Na szóste miejsce i uniknięcie play-out szans wielkich nie mamy, bo przed nami mecze z czołowymi zespołami.

Monika Bartnicka (grająca trener Extrans Patrii Sędziszów Młp.): – Pogoń grała bardzo ambitnie, z wielką wolą walki. Pierwszy set przegrałyśmy, bo popełniliśmy sporo błędów własnych, grałyśmy go na stojąco. W naszej grze sporo było chaosu, brakowało spokoju w poczynaniach. Kilka zawodniczek jest po chorobach i to dało się zauważyć w pojedynku z Proszowicami. Zdecydowałam się dzisiaj wystąpić na boisku, bo drużyna grała za bardzo stacjonarnie. Chciałam ją poderwać do walki. To się udało, bo wygrałyśmy i cieszymy się z trzech punktów.

Dariusz Pomykalski (trener Pogoni Paleo Proszowice): – Extrans Patria była zespołem lepszym i wygrała jak najbardziej zasłużenie. Pierwszy i drugi set meczu były ciekawe i zacięte. W swoim zespole wyróżniłabym atakującą Magdalenę Wiatrowską, u gospodyń najlepsza była przyjmująca Joanna Chmura. Sędziszowska drużyna zdecydowanie lepiej niż Pogoń grała w ataku.