Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Bolesław znów zwyciężył Karpaty

II liga K: Bolesław znów zwyciężył Karpaty

Siatkarki Bolesława Rzeszów pokonały Karpaty Krosno w derbach Podkarpacia rozegranych w 14. kolejce II ligi grupy 4. Było to szóste zwycięstwo beniaminka ze stolicy Podkarpacia, który na cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zajmuje 6 miejsce.

Rzeszowska drużyna podobnie jak w pierwszej rundzie w Krośnie, tak i przed własną publicznością zwyciężyła po tie-breaku. Pierwszy set to pewna wygrana podopiecznych trenera Zbigniewa Barszcza, które solidnie spisywały w defensywie i ataku. Druga i trzecia odsłona należały do zespołu grającej trener Małgorzaty Solskiej-Szepieniec. „Karpatki" rządziły na parkiecie, dobrze radząc sobie w przyjęciu i składnie atakując. Sporo emocji dostarczyło czwarte starcie. Wicelider tabeli grupy podkarpacko-małopolsko-lubelskiej prowadził 24:21. Miejscowe nie poddały się i wygrały seta, doprowadzając po zwycięstwie na przewagi do tie-breaka. Tak samo było w pierwszym pojedynku obu zespołów w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy również rzeszowski team wygrał czwartego seta na przewagi, a później mecz. Rozstrzygające starcie rewanżowego pojedynku toczyło się pod dyktando Bolesława. Jak na derbowy mecz przystało,było to spotkanie w, którym nie brakowało zaciętej walki. Mniej błędów własnych popełniły w nim nastoletnie zawodniczki rzeszowskiego zespołu i radowały się z wygranej, która przybliża je do utrzymania w lidze bez konieczności gier play-out. To nie koniec derbów Podkarpacia dla obu drużyn. Kolejne derby województwa oba zespoły zagrają już w najbliższej kolejce. Bolesław zmierzy się w Sędziszowie Małopolskim z Extrans Patrią, Karpaty będą grać w Tarnobrzegu z Siarką.

Bolesław Rzeszów – PWSZ Karpaty Krosno 3:2
(25:17, 19:25, 18:25, 28:26, 15:11)

Bolesław: Kazała, Baran,Grzegorczyk, Wilk, Świątek, Mazur, Filipowicz (libero) oraz Szymańska, Dorosz i Pelczarska
Karpaty: Kopeć, Paluch, Dziadosz, Machowska, Beda, Warzocha, Bielecka (libero) oraz Wąż, Witkoś i Marszałek