Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: MKS MOS Będzin zwycięski w tie-breaku

I liga: MKS MOS Będzin zwycięski w tie-breaku

fot. archiwum

Siatkarze pierwszoligowego MKS-u MOS Interpromex Będzin odnieśli cenne, wyjazdowe zwycięstwo 3:2 z piątym zespołem ligi, AZS-em Stal PWSZ Nysa. Jest to już 9. triumf armii trenera Rafała Legienia w tym sezonie. Wygrana jednak nie przyszła im łatwo.

Od początku tego spotkania oba zespoły szły "łeb w łeb" i ciężko było wskazać ekipę, która uzyskała znaczną przewagę w początkowej fazie meczu. Jednak w końcówce pierwszego seta to ekipa z Nysy wykazywała się trudniejszą zagrywką, a goście popełnili w decydujących akcjach błędy w ataku i to nyscy siatkarze wyszli na prowadzenie.

Ekipa z Łagiszy nie miała jednak zamiaru wybrać się do Nysy na wycieczkę i ruszyła do dorabiania strat. Z dobrej strony pokazał się Damian Miller, który znów popisywał się swoim znakiem firmowym, czyli dynamicznymi zbiciami piłki, Mateusz Mędrzyk utrudnił zagrywkami przyjęcie rywalom, a do tego gospodarze mylili się w najprostszych elementach siatkarskiego rzemiosła.

Będzinianie wrzucili w trzeciej partii piąty bieg i nie tylko zamurowali dostęp do własnego pola w ataku zawodnikom z Nysy, którzy rozbijali się o będzińską ścianę, ale także za sprawą Bartosza Dzierżanowskiego nękali swoich rywali asami serwisowymi. Wydawało się, że rozpędzona ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego prowadząca już 2:1 szybko zgarnie trzy punkty, ale nic bardziej mylnego. W morderczej końcówce to gospodarze doprowadzili do gry na przewagi i zdołali wyrwać się z garści będzińskiej pace, remisując 2:2.W ostatniej odsłonie zespół z Będzina poszedł na wymianę ciosów z nyskimi rywalami i wyrównana walka trwała do stanu 8:8. Potem przyjezdni odskoczyli na trzy punkty, dzięki większej sile ognia oraz błędom przeciwników, po czym nie oddali tej przewagi do końca i po ponad dwugodzinnych męczarniach zainkasowali cenne dwa punkty, które przywiozą w torbach do Będzina.

Stal AZS Nysa  – MKS MOS Będzin 2:3
(25:19, 21:25, 16:25, 31:29, 12:15)

Sklady zespołów:
AZS: Fijałek, Stancelewski, Szczurowski, Krzywiecki, Pizuński, Zając, Ratajczak (libero) oraz Karpiewski, Bułkowski.
MKS: Syguła, Świechowski, Łapuszyński, Mędrzyk, Miller, Dzierżanowski, Potera (libero) oraz Kantor.

Zobacz również:
Wyniki 18. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved