Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cuneo zdobywcą Pucharu Włoch

Cuneo zdobywcą Pucharu Włoch

fot. archiwum

Drużyna Łukasza Żygadło, Itas Diatec Trentino, nie zdołała obronić tytułu zdobywców Pucharu Włoch. Trofeum powędrowało w ręce zawodników Cuneo, którzy w ten sposób zapewnili sobie udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Początek inauguracyjnej partii lepiej rozpoczęli zawodnicy Trentino, ich rywale szybko jednak zniwelowali przewagę i po serii imponujących zagrywek, ataków oraz bloków wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Drużyna Łukasza Żygadło nie zdołała już odrobić tych strat, zaś podopieczni Giulianiego nie zwalniali tempa, zwłaszcza w polu serwisowym, gdzie nie zwalniali ręki, przysparzając obrońcy tytułu mnóstwa problemów w elemencie przyjęcia i wyprowadzeniu skutecznego ataku.

Druga partia wyglądała niemal identycznie jak poprzednia – Cuneo, po wypracowaniu kilkupunktowej przewagi, nie oddało jej już do końca. Ekipa Itasu miała kłopoty przede wszystkim ze skutecznym przebiciem się przez blok przeciwników. Najbardziej wyrównany był set numer trzy, w którym podopieczni Stojczewa przez dłuższy czas utrzymywali kontakt punktowy z rywalami, jednakże dzięki wyśmienitej postawie skrzydłowym w ataku oraz świetnemu czytaniu rozegrania Raphalea przez środkowych z Piemontu, to właśnie drużyna prowadzona przez Alberto Giulianiego może świętować triumf w walce o Puchar Włoch.

Drużyna Cuneo swe zwycięstwo zawdzięcza głównie ogromnej przewadze w elemencie zagrywki, którą sprawili siatkarzom Trentino mnóstwo kłopotów, sami zaś nie mieli ich zupełnie z przyjęciem serwisu przeciwników, dzięki czemu Nikola Grbić miał pełne pole do popisu i mógł skutecznie gubić blok rywala. Świetna dyspozycja zawodników z Piemontu w polu serwisowym przełożyła się także na niemoc rywali w ataku – mieli oni trudności ze skończeniem swych akcji, bowiem siatkarze Bre Banca ustawiali bądź to skuteczny blok, bądź niemalże „wyczyniali cuda" w obronie, po czym wyprowadzali zabójcze dla Itasu kontry. MVP spotkania wybrano Nikolę Grbicia.Itas Diatec Trentino – Bre Banca Lanutti Cuneo 0:3
(17:25, 19:25, 22:25)

Składy zespołów:
Trentino: Kazijski (13 pkt.), Birarelli (3), Juantorena (8), Raphael, Sala (6), Stokr (11), Bari (libero) oraz Della Lunga, Sokołow (3), Colaci (libero)
Cuneo: Mastrangelo (7 pkt.), Parodi (11), Wijsmans (10), Grbić (1), Nikołow (12), Wołkow (12), Henno (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved