Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PluLiga Kobiet: Gwardzistki rozbiły mistrzynie Polski

PluLiga Kobiet: Gwardzistki rozbiły mistrzynie Polski

Sensacja w Bielsku-Białej. Nabierająca rozpędu po nieudanym początku sezonu Impel Gwardia Wrocław "rozniosła w puch" ekipę mistrza Polski, BKS Aluprof Bielsko-Biała. Kluczem do sukcesu wrocławianek była znakomita gra w bloku oraz na zagrywce.

Lepszego początku dla Gwardii nie można było sobie wymarzyć. Przy stanie 1:6 trener Wagner poprosił o czas, jednak przerwa nie miała zbyt wielkiego wpływu na grę obu zespołów. Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły schodziły przy sześciopunktowym prowadzeniu Impel Gwardii (8:2). O kolejny "czas" Wagner poprosił kilka minut przed końcem pierwszej partii (przy stanie 17:21). Uwagi trenera nie dały, jednak zamierzonego skutku – w końcówce gwardzistki zagrały wręcz koncertowo pozwalając Bielsku na zdobycie zaledwie dwóch oczek. Set zakończył się wynikiem 25:19 na korzyść wrocławianek.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się podobnie, znów wysokie prowadzenie wrocławianek i czas na żądanie dla Grzegorza Wagnera. Tym razem bielszczanki odrobiły kilka punktów i na pierwszą przerwę schodziły ze stratą dwóch oczek (8:6). Stan ten nie trwał jednak zbyt długo, wrocławskie zawodniczki prawie natychmiast zaczęły systematycznie zwiększać swoją przewagę i zrobiło się 19:11 – wtedy szkoleniowiec mistrzyń Polski ponownie przerwał grę, by "porozmawiać" ze swoimi podopiecznymi. Przerwa nie powstrzymała  zespołu i po nokaucie 25:12 Gwardia prowadziła już 2:0.

Początek trzeciego seta znów należał do siatkarek z Dolnego Śląska i gdy już się wydawało, że trzecia partia to tylko formalność, gospodynie nieoczekiwanie zaczęły odrabiać straty i jeszcze przed przerwą doprowadziły do remisu 7:7. Wrocławianki jednak trzymały się dzielnie i nadal dyktowały tempo gry. Przy stanie 14:14 wrocławski zespół "wrzucił piąty bieg" i wręcz "przejechał" ekipę mistrzyń Polski 25:17.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano rozgrywającą Impel Gwardii Wrocław, Joannę Wołosz.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Impel Gwardia Wrocław 0:3
(19:25, 12:25, 17:25)

BKS: Werblińska (10), Studzienna (6), Skorupa, Ciaszkiewicz (2), Okuniewska (6), Bamber (8) i Sawicka (libero) oraz Waligóra (1), Frąckowiak, Kaczmar i Wojtowicz
Gwardia: Efimienko (6), Wołosz (6), Jaszewska (16), Tokarska (8), Mroczkowska (13), Barańska (8) i Krzos (libero) oraz Czypiruk (4) i Matyjaszek