Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt: Michał Kubiak siatkarskim objawieniem 2010 roku

Plebiscyt: Michał Kubiak siatkarskim objawieniem 2010 roku

fot. archiwum

W V edycji Plebiscytu Strefy Siatkówki kibice i czytelnicy serwisu wybrali Michała Kubiaka siatkarskim objawieniem 2010 roku. Przyjmujący AZS Politechniki Warszawskiej, który wrócił do Polski z ligi włoskiej, wyprzedził Karolinę Kosek oraz Piotra Nowakowskiego.

W 2006 Paulina Maj, rok później Piotr Nowakowski. W 2008 roku siatkarskim objawieniem roku wybraliście Krzysztofa Stelmacha, a w 2009 roku Bartosza Kurka, który rok później został najlepszym polskim siatkarzem. W 2010 roku zdaniem kibiców i czytelników siatkarskim objawieniem roku został Michał Kubiak, który zebrał nieco mniej niż połowę wszystkich waszych głosów. Zawodnik AZS Politechniki Warszawskiej w Plebiscycie Strefy Siatkówki wyprzedził Karolinę Kosek oraz Piotra Nowakowskiego.

Czy Michał Kubiak ma szansę podobnie jak Kurek po wygraniu tej kategorii w przyszłym roku startować w kategorii na najlepszego polskiego siatkarza? Oczywiście ma, wszystko zależy od tego, jaki to będzie rok dla przyjmującego warszawskiego zespołu. Na pewno wiele ułatwiłoby mu powołanie do reprezentacji, ale o tym decydować już będzie nowy selekcjoner.

Wyniki V Plebiscytu Strefy Siatkówki w kategorii:
Siatkarskie objawienie 2010 roku1. Michał Kubiak – 40,87% głosów

Jego marsz z ziemi włoskiej do Polski, niezłe występy w rezerwach reprezentacji, a także udany początek sezonu 2010/2011 spowodował, że bardzo szybko okrzyknięto go objawieniem ligi. I mimo że wniósł spory udział w sukcesy Politechniki, Kubiak, który ponownie zadebiutował w ekstraklasie, skromnie podkreśla, że to zasługa całego zespołu.

2. Karolina Kosek – 17,51% głosów

Długo zastanawialiśmy się, czy Karolina Kosek nie powinna być nominowana w kategorii na najlepszą polską siatkarkę 2010 roku i mimo że w minionym sezonie była wyróżniającą się zawodniczką PlusLigi Kobiet, zdecydowaliśmy się, że popularna „Kosa" zostanie nominowana wśród naszych objawień. Po sukcesach w Pucharze Polski i lidze przyszedł czas na reprezentację, w której wywalczyła sobie miejsce w wyjściowym składzie.

3. Piotr Nowakowski – 14,05% głosów

Pomimo młodego wieku środkowy częstochowskiego AZS-u szybko stał się wyróżniającym zawodnikiem na swojej pozycji. Dobrze znany z rozgrywek ligowych, dotąd jedynie ocierał się o reprezentację. Zmieniło się to przed mistrzostwami świata, gdy pod nieobecność Daniela Plińskiego Nowakowski znalazł się na pokładzie samolotu zmierzającego do Włoch.

Kolejne miejsca:
4. Berenika Okuniewska – 12,25% głosów
5. Organika Budowlani Łódź – 8,88% głosów
6. Joanna Wołosz – 6,44% głosów

W niedzielę poznamy najlepszego trenera w Polsce w 2010 roku

Zobacz również:
Wyniki Plebiscytu Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved