Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięstwo faworytek w Krakowie

II liga K: Zwycięstwo faworytek w Krakowie

fot. archiwum

Komplet punktów, a także awans na trzeciej miejsce w tabeli zanotowały siatkarki Wisły AGH Kraków, które w trzech setach pokonały plasującą się na 8. miejscu Siarkę Tarnobrzeg. Wbrew pozorom zwycięstwo nie przyszło krakowiankom łatwo.

Pomimo, iż Wisła AGH Kraków była gospodarzem spotkania w ramach 14. kolejki II ligi kobiet, można powiedzieć, że rozegrały je na wyjeździe. Ponieważ hala przy ulicy Reymonta była zajęta, Wisła podejmowała Siarkę Tarnobrzeg na parkiecie, na którym na co dzień występują zawodniczki pierwszoligowego AZS UEK Kraków.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki pomiędzy obiema drużynami. Dopiero od stanu 5:5, po trudnych zagrywkach Klaudii Janoty, Biała Gwiazda zaczęła budować przewagę. Przy stanie 10:5 o czas poprosił Andrzej Dróbkowski. Po powrocie na boisko jego podopieczne zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do remisu po 10. Spora w tym zasługa bardzo dobrych serwisów, tym razem w wykonaniu zawodniczki Siarki – Honoraty Jabłońskiej-Żak. Krakowianki szybko jednak odzyskały prowadzenie dzięki lepszej organizacji gry oraz skutecznym atakom ze skrzydeł. Po asie serwisowym Eweliny Warzechy na tablicy widniał wynik 19:13 dla gospodyń. Rozbite zawodniczki Siarki grały bardzo chaotycznie, dzięki czemu po ataku rozgrywającej Adrianny Szady przechodzącej piłki Wisła wygrała 25:18.

W drugiej partii niemal przez cały czas trwała walka punkt za punkt. Obydwie drużyny popisywały się zarówno efektownymi akcjami, jak i prostymi błędami. Przy stanie 15:15 w polu serwisowym pojawiła się Iwona Kowalczuk i dwoma kolejnymi serwisami „ustrzeliła", najpierw Warzechę, a następnie Paulinę Stojek. Tę kilkupunktową przewagę Siarka utrzymywała niemal do końca partii (21:19). Wtedy jednak znakomitą serią zagrywek popisała się Szady, w efekcie czego Wisła wyszła na prowadzenie (24:23), a pierwszą piłkę setową atomowym atakiem zakończyła Warzecha.Trzeci set, podobnie jak wcześniejsza partia, to przez długi czas wyrównana walka pomiędzy obiema ekipami. Po dwóch błędach Jabłońskiej-Żak Wisła wyszła na prowadzenie 15:13, a znakomita gra w ataku Warzechy pozwoliła gospodyniom ją jeszcze powiększyć. Przy stanie 24:20 Wisłą miała pierwszą piłkę meczową. Przyjezdne jednak ją obroniły, a w polu serwisowym pojawiła się Iwona Kowalczuk. Już pierwszą zagrywką „ustrzeliła" libero krakowskiej ekipy, Karolinę Tokarczyk. Kolejne serwisy sprawiły gospodyniom nie lada problemy i chwilę później na tablicy widniał remis 24:24. Od tego momentu rozpoczęła się walka punkt za punkt. Nerwowej końcówki nie wytrzymały jednak zawodniczki Siarki popełniając proste błędy, a spotkanie atakiem w siatkę zakończyła Kowalczuk, ustalając wynik partii na 29:31.

Wisła AGH Kraków – KS Anser Siarka Tarnobrzeg 3:0
(25:18, 25:23, 31:29)

Składy drużyn:
Wisła: Szady, K. Janota, Rusinek, Środa, E. Warzecha, Stojek, Tokarczyk (libero)
Siarka: Matejek, Kowalczuk, Jabłońska-Żak, Mysiak, Chorzępa, Wacławczyk, Peret (libero)

Zobacz również
Wyniki 14. kolejki oraz tabela grupy czwartej II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved