Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Krakowianki urwały seta beniaminkowi z Murowanej Gośliny

I liga K: Krakowianki urwały seta beniaminkowi z Murowanej Gośliny

Ósme zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach I ligi kobiet odniosły podopieczne Jacka Skroka. Beniaminek z Murowanej Gośliny w 16. kolejce spotkań pokonał 3:1 ekipę Elitesek Skawa AZS UEK Kraków, zrównując się punktami z zespołem z Piły.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia miejscowych 9:5. I kiedy wydawało się, że siatkarki z Murowanej Gośliny spokojnie utrzymają prowadzenie do końca tej partii, nagle coś się zacięło w grze beniaminka I ligi kobiet. Skrzętnie wykorzystały to rywalki, które najpierw zniwelowały straty do jednego punktu, by za moment wyjść na prowadzenie 16:15. KS Piecobiogaz szybko odpowiedział dwoma skutecznymi atakami, ale po chwili to znowu przyjezdne odzyskały inicjatywę. Co więcej, w samej końcówce to krakowianki były stroną dominującą. Zwłaszcza w grze na siatce, bo to właśnie po kapitalnych blokach Sandry Biernatek oraz Kingi Hatali przyjezdne zdobyły punkty na wagę zwycięstwa w tym secie.

W następnej odsłonie od początku trwała zacięta walka o każdy punkt. I trwała do samego końca, a nawet nieco …dłużej, bo w tym secie obie drużyny grały na przewagi. W połowie tej odsłony trener Jacek Skrok zdecydował się na zmiany w wyjściowym ustawieniu. Na boisku pojawiły się więc rekonwalescentki Paulina Chojnacka i Beata Strządała. O dziwo, to nie żadna z nich zdobyła jednak ostatni punkt w tym dramatycznym secie. „Bohaterką" ostatniej akcji została bowiem przyjmująca rywalek, Marzena Wilczyńska, która posłała piłkę w aut. Wcześniej oba zespoły miały piłki setowe, ale bardzo długo żadna z ekip nie potrafiła postawić kropki nad „i".

Porażka w tak dramatycznych okolicznościach nie podłamała krakowianek, które trzecią odsłonę rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Nasze siatkarski szybko jednak opanowały sytuacji i to one zaczęły dzielić i rządzić na parkiecie. W końcówce KS Piecobiogaz prowadził już 22:17 i wydawało się, że emocji w tej partii nie będzie. Jak się jednak okazuje, w żeńskiej siatkówce niczego nie można być pewnym. Wystarczyła chwila dekoncentracji, by rywalki doszły nas na punkt. Na szczęście, przy pierwszej piłce setowej, Paulina Dutkiewicz- Raś skończyła atak z krótkiej i było po secie.

Czwarta partia także dostarczyła kibicom sporych emocji, bo od pierwszych piłek żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Cały czas jednak to rywalki były o „krok" przed KS Piecobiogaz Po raz pierwsze goślinianki wyszły na prowadzenie przy stanie 16:15. Szybko je wprawdzie straciły, ale w końcówce to już nasz zespół był wyraźnie lepszy i odniósł kolejne zwycięstwo w lidze. W końcówce tego seta, jak i zresztą w całym meczu, klasą dla siebie byłą Magda Fedorów. Ona też otrzymała nagrodę dla MVP meczu.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Eliteski Skawa AZS UEK Kraków 3:1
(21:25, 30:28, 25:23, 25:19)

KS Piecobiogaz: Jeromin, Lubera, Dutkiewicz-Raś, Fewdorów, Walawender, Nowakowska, Narożna (libero) oraz Chojnacka i Strządała
Eliteski: Kuskowska, Biernatek, Surma, Jaroszewicz, Żochowska, Hatala, Sroga (libero) oraz Hawryła, Reptak (libero) i Wilczyńska