Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Krzos: Możemy sprawić niespodziankę

Aleksandra Krzos: Możemy sprawić niespodziankę

fot. archiwum

W środę siatkarki Impel Gwardii Wrocław musiały uznać wyższość AZS-u Białystok. Przed wrocławiankami starcie z mistrzyniami Polski. - Jeśli powalczymy do ostatniego gwizdka, to możemy sprawić niespodziankę - mówi Aleksandra Krzos.

W meczu z AZS-em Białystok siatkarki Gwardii prowadziły 2:1, ostatecznie jednak nie wykorzystały przewagi, ulegając rywalkom w tie breaku. Jak zapewnia libero zespołu, Aleksandra Krzos, przed dzisiejszym meczem atmosfera w zespole jest dobra, a zawodniczki nie myślą o środowej porażce. – Myślę, że już pozbierałyśmy się po porażce w Białymstoku. Rozmawiałyśmy z trenerem, a także między sobą, wyjaśniłyśmy sobie wszystko i postanowiłyśmy wyrzucić ten mecz z głów, ponieważ teraz mamy inne wyzwanie – starcie z Bielskiem.

W spotkaniu w Białymstoku, mimo nie najlepszej skuteczności zespołu, korzystnie zaprezentowały się Katarzyna Mroczkowska i Katarzyna Jaszewska, zdobywczynie odpowiednio 20 i 19 ‚oczek’. Gwardzistki nie ustrzegły się jednak błędów własnych, a elementem którego zabrakło, a który zdaniem libero zespołu może być kluczowym dla pozytywnego rozstrzygnięcia rywalizacji z mistrzyniami Polski, jest utrudniający rywalkom grę kombinacyjną serwis. – Z analizy wynika, że nasza zagrywka była za słaba, żeby zaskoczyć Białystok i odrzucić dziewczyny od siatki, nie dając im szans na szybką grę. Myślę, że także w obronie mogłyśmy bardziej powalczyć – wiele piłek nas zaskoczyło. Na pewno jednak nie można powiedzieć, że zagrałyśmy zupełnie słaby mecz, były momenty bardzo dobre, ale to niestety nie przełożyło się na oczekiwany wynik. Będziemy szukać punktów wszędzie, a najbliższa okazja już dziś – zaznacza zawodniczka.

Na co, uwzględniając ostatnie potknięcia bielszczanek (przegrana z AZS-em Białystok w meczu 7. kolejki ekstraklasy siatkarek), stać podopieczne trenera Rafała Błaszczyka? Wszystko będzie zależało od podejścia mentalnego. Jeśli powalczymy do ostatniego gwizdka, to możemy sprawić niespodziankę. Tak samo zrobił Białystok, a przecież to my słyniemy z tego, iż się nie poddajemy i dziś na pewno także zostawimy na parkiecie serce i powalczymy o każdego seta – zapewnia Aleksandra Krzos.* cały wywiad Tomasza Szuchty z Aleksandrą Krzos na wroclawprzezsiatke.blogspot.com

źródło: inf. własna, wroclawprzezsiatke.blogspot.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved