Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Paweł Rusek: W tym sezonie mało rzeczy nam się udaje

Paweł Rusek: W tym sezonie mało rzeczy nam się udaje

- Jest nam ciężko i siedzi to w środku nas, że nam nie idzie. Nie pozostaje nam nic innego jak grać do końca, walczymy o siódme miejsce i będziemy na pewno grali w każdym meczu na 100% - mówił libero jastrzębian Paweł Rusek po odpadnięciu z Pucharu Polski.

Przegraliście ćwierćfinałowy mecz i na pewno nie obronicie Pucharu Polski. Czego zabrakło w dzisiejszym meczu.

Paweł Rusek:W tym sezonie mało rzeczy nam się udaje, poza Ligą Mistrzów, gdzie wyszliśmy z grupy i wykonaliśmy plan minimum. Jest nam ciężko i siedzi to w środku nas, że nam nie idzie. Nie pozostaje nam nic innego jak grać do końca, walczymy o siódme miejsce i będziemy na pewno grali w każdym meczu na 100%. Mamy przed sobą Ligę Mistrzów, gdzie mamy dużą szansę. Jest to przykre dla naszych kibiców, czasami jest się na wozie, a czasami pod wozem, cóż taki jest sport. Trzeba z tym żyć i pracować, aby się to więcej nie powtarzało.

W Legionowie z ZAKSĄ walczyliście jak równy z równym i co się stało?

Walczyliśmy jak równy z równym, aczkolwiek w końcówkach setów ZAKSA pokazała spokój, z którego my dysponowaliśmy w ubiegłym sezonie. Teraz się to wszystko odwraca na korzyść ZAKSY, szczególnie szkoda pierwszego, przegranego seta. ZAKSA dysponuje ogromnym potencjałem i ogromną siłą i odnieśli nad nami zwycięstwo.

Czy wierzyłeś w czwartym secie przy stanie 20:12, a potem 20:18 dla ZAKSY, że jesteście w stanie wgrać tego seta i doprowadzić do tie-breaka?

Ostatnio mieliśmy taką sytuację z Delectą Bydgoszcz, gdzie przegrywaliśmy również 12:18 i wygraliśmy seta. Wierzymy do końca i nie możemy spuszczać głów nawet, gdy przegrywamy 0:20. Taka jest siatkówka, taki jest sport. Wierzyliśmy i było blisko, zabrakło nam dwóch, trzech piłek, szczęście było blisko. Przegraliśmy i ZAKSA zasłużenie wygrała.

Zabrakło wam takiego zawodnika jak Jakub Jarosz w ZAKSIE, który dał wam się we znaki?

Mamy bardzo dobrych atakujących, którzy dzisiaj grali bardzo dobrze. Jakub Jarosz gra w ZAKS-ie, więc oni go mają, a my mamy Mitię, który uważam, że jest dobrym atakującym.

Dobrą chemię wprowadził dzisiaj do drużyny Maciej Pawliński.

W tym sezonie grał mało, ale jak widać ma ogromny potencjał, będzie grał i pokazywał na co go stać.

Teraz skupiacie się na grze o siódme miejsce i na Lidze Mistrzów. Czy jesteście w stanie powalczyć w Lidze Mistrzów?

Jesteśmy w stanie tam powalczyć, nieraz pokazywaliśmy, że potrafimy grać. W tym sezonie nasza gra to olbrzymia sinusoida. Nieraz potrafimy zagrać jednego seta bardzo dobrze, a potem cały wysiłek idzie na marne. Musimy nad tym pracować, dopóki piłka w grze to wszystko jest możliwe.