Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michael Mücke: Mamy problemy kadrowe

Michael Mücke: Mamy problemy kadrowe

fot. archiwum

Już w najbliższą sobotę zespół Artura Augustyna - CV Mitteldeutschland rozegra pierwszy pojedynek rundy rewanżowej niemieckiej Bundesligi. Siatkarze z Bad Dürrenberg podejmować będą evivo Düren. Michael Mücke największe problemy ma ze środkowymi.

Najwięcej problemów mamy ze środkowymi, ponieważ drugi zawodnik grający na tej pozycji tj. Peter Mayer dopiero w czwartek pojawił się na treningu, a w chwili obecnej na tej pozycji mamy tylko dwóch graczy – mówi trener popularnych „Piratów”, Michael Mücke.

Drużyna Artura Augustyna przed tegorocznym sezonem w swojej kadrze meczowej miała trzech środkowych, którzy mogli rywalizować o miejsce w wyjściowej szóstce. Niestety, najpierw Artur Augustyn dowiedział się, że musi się poddać chemioterapii, a jego powrót do boisko planowany jest dopiero po zakończeniu rundy zasadniczej. W ten oto sposób w drużynie z Bad Dürrenberg pozostało dwóch zawodników, którzy występują na tej pozycji.

Nie tak dawno kolejny ze środkowych – Peter Mayer zachorował na grypę, jednak wczoraj pojawił się na treningu, ale jego występ w sobotnim spotkaniu stoi pod wielkim znakiem zapytania. Podopieczni Michaela Mücke pojadą na mecz do Düren z dwójką środkowych. Praktycznie na 100% w meczu przeciwko evivo nie zagra Haroldas Cyvas, który jest chory na zapalnie oskrzeli.Niezależnie od wszystkiego jedziemy do Düren po zwycięstwo. Wszyscy pamiętają wygraną nad tym zespołem w pierwszej kolejce i na pewno będziemy chcieli powtórzyć ten wynik. Na pewno nie jesteśmy faworytem w tym pojedynku, ale w sporcie wszystko się może zdarzyć – powiedział Michael Mücke.

Warto dodać, iż w ekipie z Düren w pierwszym składzie zagra Kamil Kacprzak, który nie tak dawno zasilił barwy tego zespołu. W spotkaniu prawdopodobnie nie zagra jeden z bardziej utalentowanych siatkarzy w Niemczech grających na pozycji libero. Mowa tutaj o Fabianie Kohlu, który nie tak dawno przechodził operację kolana.

Spotkanie zostanie rozegrane już jutro w hali „Arena Kreis Düren” o godzinie 19.30.

źródło: arturaugustyn.ubf.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved