Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Pawliński: Pokażemy, że potrafimy dobrze grać

Maciej Pawliński: Pokażemy, że potrafimy dobrze grać

fot. archiwum

Po porażce w Pucharze Polski z ZAKSĄ, zawodnikom Jastrzębskiego Węgla pozostała już tylko walka o utrzymanie oraz w Lidze Mistrzów. - Mam nadzieję, że pokażemy w europejskich pucharach, że potrafimy dobrze grać - mówi Maciej Pawliński.

Po dwóch setach wydawało się, że długo ten mecz nie potrwa, tymczasem w trzeciej partii weszli zmiennicy i pociągnęli dalej grę. Tego czwartego seta chyba troszeczkę szkoda w takiej sytuacji?

Maciej Pawliński: – Na pewno szkoda, ale zmiennicy weszli, bo mieli zaryzykować zagrywką. Tak się stało i dzięki temu nawiązaliśmy walkę w tym secie i go wygraliśmy. Czwarty wyglądał jak wyglądał. Na początku było słabo, potem zagrywką pociągnęliśmy, ale się nie udało zwyciężyć.

Zagrywka w twoim wykonaniu naprawdę narobiła rywalom problemów.– Ostatnio mam takie zadanie, bo na zagrywce dobrze się czuję. W innych elementach mam jeszcze trochę zaległości, bo dawno nie grałem, a mam nadzieję, że to nadrobię.

Teraz, kiedy została wam walka o miejsca 7 – 10, Puchar Polski też już jest poza waszym zasięgiem, właściwie jedyną szansą, żeby ten sezon jakoś uratować, pozostaje Liga Mistrzów.

– Tak, tylko Liga Mistrzów została i na tym możemy się w zupełności skupić. Mam nadzieję, że po prostu będzie więcej czasu na spokojny trening i pokażemy w europejskich pucharach, że potrafimy dobrze grać.

Coś o waszym najbliższym przeciwniku, niemieckiej drużynie Generali Unterhaching, czy już jakieś przygotowania pod jej kątem były?

– Nie, jest jeszcze tak dużo spotkań do Ligi Mistrzów, że jeszcze o tym w ogóle na razie nie myślimy. Na pewno będziemy ich rozpracowywać parę dni przed meczem.

Mówisz, że skupicie się teraz głównie na europejskich pucharach, ale te spotkania z drużynami z miejsc 7 – 10, też trzeba będzie wygrać.

– Tak, oczywiście i to na pewno nie będzie łatwe, bo każdy z nich pokazał, że potrafi grać w siatkówkę. Będzie walka do samego końca. To będą bardzo ważne mecze i do tego bardzo poważnie podejdziemy.

*Rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved